Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

2018 GAP TURLARI (GÖBEKLİTEPE ve TAŞKALE FARKI İLE)

MARDİN ve MİDYATLI,NEMRUTLU

Konaklama : 4/5* Otellerde

Tur Süresi : 6 GÜN - 6 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA - KONAK - BOSTANLI - KARŞIYAKA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 999 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

2018 GAP TURU MARDİN ve MİDYAT FARKI İLE ...

 

 EYLÜL EKİM AYLARINDA

 

HARRAN FARKI İLE ..

HASANKEYF&NEMRUT GÜN BATIMI FARKI İLE ...

MİDYAT KONAKLAMA FARKI İLE ...

 

GÖBEKLİTEPE ve TARSUS FARKI İLE...

 

CENNET ve CEHENNEM MAĞRALARI , TAŞKALE TAHIL AMBARLARI FARKI İLE ...

 

ANTAKYA - GAZİANTEP - HALFETİ - HARRAN - ŞANLIURFA - MARDİN - MİDYAT - GÖBEKLİTEPE
HASAN KEYF - NEMRUT DAĞI - ADIYAMAN - KAHRAMANMARAŞ - ADANA - TARSUS - MERSİN - KONYA 

 

1. GECE: Akşam saat 17.00’da Karşıyaka AYZE Turizm önünden, 17.05'da Mavibahçe,17.30’da Üçkuyular Shell benzin istasyonu önü, 17.45’de Üçyol ve 18.15’de Bornova Acil önünden (yol düzergahında olan misafirlerimiz istedikleri durakdan alınır.) misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun noktalarda molalar vererek Afyon – Konya üzerinden sabah saatlerinde ADANA’ya ulaşıyoruz.

 

1. GÜN: İZMİR – ANTAKYA – GAZİANTEP: Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molasını, Adana’nın çıkışındaki Mıstık Usta Dinlenme Tesisi’nde verdikten sonra yolumuza devam ederek ANTAKYA’ya ulaşıyoruz. Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetlerinin yaşanmış ihtişamının sergilendiği MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra tüm dillerin ve dinlerin yaşadığı mistik Antakya sokaklarını fotoğraflıyoruz. NEDCAR DAĞI eteklerindeki ST.PİERRE KİLİSESİ’ni ziyaret ettikten sonra öğle yemeği (ekstra) için enfes yöresel yemekleri tadabileceğimiz Anadolu Restoran’a gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Antakya’ya veda ederek Gaziantep’e gidiyoruz. GAZİANTEP’te yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜK PASAJ’da vereceğimiz alış veriş molasının ardından Gaziantep merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

2. GÜN: GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Gezimizin ardından güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu edenler ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Halfeti’ye veda ederek Güneydoğu’nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gezimizle başlıyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir.. Bu gezimizin ardından medeniyetler beşiği HARRAN’a gidiyor ve KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz. Bu gezimizin ardından peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.

 

3. GÜN: MARDİN – MİDYAT: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ – DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI gezip göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve MOR GABRIEL MANASTIRI’nı geziyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda Ayrıca,   Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz.Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

4. GÜN: HASANKEYF – KAHTA -NEMRUT DAĞI – ADIYAMAN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman – Diyarbakır – Siverek güzergahı üzerinden yolda vereceğimiz ATATÜRK BARAJI fotoğraf molası veriyor ve daha sonra  KAHTA’ya ulaşıp dolmuşlarla (ekstra) NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz. KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “krallar dağı” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyrediyoruz. Daha sonra Kahta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

5. GÜN: KAHRAMANMARAŞ – ADANA – TARSUS – MERSİN : Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a gidiyoruz. KAHRAMANMARAŞ’da panoramik şehir turu yaptıktan SÜTÇÜ İMAM HEYKELİ ni fotoğraflıyor ve  sonra meşhur Maraş dondurması için kısa bir mola veriyoruz.Daha sonra Kahramanmaraş dan ayrılarak GAZİANTEP üzerinden ADANA ‘ ya ulaşıyoruz.Adana ya ulaştığımızda ilk olarak günümüzde daha kullanılan meşhur TAŞ KÖPRÜ üzerinde fotoğraf çekiliyoruz.Daha sonra SABANCI MERKEZ CAMİİ yi ziyaret ediyoruz(Öğle yemeği molamız bir değişiklik olmaz ise Adanada uygun bir tesiste alınacaktır.).Buradan hareket ederek SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında panoramik turumuzun ardından TARSUS’a hareket ediyoruz. Burada, bütün kutsal kitaplar da adı geçen, YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ESHAB-I KEHF), NUSRAT MAYIN GEMİSİ ve KLEOPATRA KAPISI’ nı (Liman Kapısı) HZ. İSA’ nın Havarilerinden ST.PAUL KUYUSU’ nu ve Danyal Peygamber makamını ziyaret ediyoruz.Daha sonra TARSUS ŞELALESİ ni görüyoruz.Bu güzel günümüzün ardından MERSİN ‘ e ulaşıyoruz.Konaklama Mersindeki otelimizde.

 

6. GÜN: MERSİN – KARAMAN -  KONYA – İZMİR: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yol üzerinde KIZ KALESİ ni göreceğiz.Daha sonra Türkiye de eşi benzeri bulunmayan CENNET CEHENNEM MAGRALARI ziyaret ediyoruz.Daha sonra SİLİFKE - MUT – KARAMAN a ulaşıyoruz.KARAMAN da TAŞKALE ye ulaşıyoruz.Taşkale de Türkiye de eşi benzeri bulunmayan TAŞKALE TAHIL AMBARLARI görüyoruz.Daha sonra üzerinden  KONYA’ya gidiyoruz.(Öğle yemeğimiz programın saatine göre Karaman veya Konya da alınacaktır) Konya’da öğle yemeği (ekstra) molası (etli ekmek ve tandırı öneririz) veriyoruz. Daha sonra uygun yerlerde molalar vererek AFYON – UŞAK – KULA üzerinden  İZMİR’e dönüyoruz. Bir başka AYZETUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 

NOT: AŞAĞIDAKİ İLK İKİ TARİH KURBAN BAYRAMI ÖZEL TURLARIMIZDIR.

 

TUR

NO

ÇIKIŞ

TARİHİ

1.GÜN

GAZİANTEP

2.GÜN

ŞANLIURFA

3.GÜN

MİDYAT

4.GÜN

ADIYAMAN

5.GÜN

MERSİN

DÖNÜŞ

TARİHİ

1.TUR

18 AGUSTOS

19 AGUSTOS

20 AGUSTOS

21 AGUSTOS

22 AGUSTOS

23 AGUSTOS

24 AGUSTOS

2.TUR

19 AGUSTOS

20 AGUSTOS

21 AGUSTOS

22 AGUSTOS

23 AGUSTOS

24 AGUSTOS

25 AGUSTOS

3.TUR

01 EYLÜL

02 EYLÜL

03 EYLÜL

04 EYLÜL

05 EYLÜL

06 EYLÜL

07 EYLÜL

4.TUR

02 EYLÜL

03 EYLÜL

04 EYLÜL

05 EYLÜL

06 EYLÜL

07 EYLÜL

08 EYLÜL

5.TUR

22 EYLÜL

23 EYLÜL

24 EYLÜL

25 EYLÜL

26 EYLÜL

27 EYLÜL

28 EYLÜL

6.TUR

23 EYLÜL

24 EYLÜL

25 EYLÜL

26 EYLÜL

27 EYLÜL

28 EYLÜL

29 EYLÜL

7.TUR

29 EYLÜL

30 EYLÜL

01 EKİM

02 EKİM

03 EKİM

04 EKİM

05 EKİM

8.TUR

30 EYLÜL

01 EKİM

02 EKİM

03 EKİM

04 EKİM

05 EKİM

06 EKİM

9.TUR

06 EKİM

07 EKİM

08 EKİM

09 EKİM

10 EKİM

11 EKİM

12 EKİM

10.TUR

07 EKİM

08 EKİM

09 EKİM

10 EKİM

11 EKİM

12 EKİM

13 EKİM

11.TUR

13 EKİM

14 EKİM

15 EKİM

16 EKİM

17 EKİM

18 EKİM

19 EKİM

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 5 gece otelde konaklama

* Oteldeki 5 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği

* Seyahat Sigorta Paketi        

* Lüks Otobüsle ulaşım

* Otobüs içindeki ikramlar

* AYZETUR Rehberlik hizmetleri                    

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm alkollü alkolsüz içecekler

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Halfeti Gölü tekne turu

* Nemrut dolmuş ücreti

* Urfa Sıra Gecesi 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

17.00’da Karşıyaka AYZE Turizm

 17.05'da Mavibahçe,

17.30’da Üçkuyular Shell benzin istasyonu

17.45’de Üçyol

 18.15’de Bornova Acil önünden 

MİSAFİRLERİMİZ YOL DÜZERGAHINDAKİ İSTEDİKLERİ DURAKDAN ALINIR...

EK BİLGİLER

EK BİLGİLER:

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir