Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

AKDENİZ TURU / 26 EKİM - 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL

AKDENİZ BÖLGESİ

Konaklama : FETHİYE - ANTALYA

Tur Süresi : 4 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 699 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

29 EKİM BAYRAMI ÖZEL AKDENİZ TURU

 

SAKLIKENT - ÖLÜDENİZ - KAŞ - KAPUTAJ PLAJI 

DEMRE , FİNİKE BATIK KENT (KEKOVA)

 

ANTALYA KALEİÇİ 

ALANYA - SİDE ANTİK KENTİ - MANVAGAT

 

DÜDEN ŞELALESİ - KURŞUNLU SELALESİ

26 EKİM - 29 EKİM (Yp) 4 GÜN - 3 GECE 

 

1.GÜN: Sabah saat 06:00 de Karşıyaka Ayze Turizm önünden, 06:15 Bornova Ege Acil  06:30 Üçyol, 07:15 Üçkuyular Shell (yol düzergahında olan misafirlerimiz istedikleri durakdan alınır.)önünden misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek Fethiye’ye ulaşıyoruz. Ardından ÖLÜDENİZ’e gidiyoruz.Fethiye’nin antik dönemlerdeki ismi; Telmessos. Bu kentin Likya ve Karya uygarlıklarının sınırında İ.Ö. 5. yy. da kurulduğu biliniyor. Günümüze ulaşan kalıntılardan, Helenistik ve Roma dönemlerinde kentin oldukça zengin ve yüksek bir kültüre sahip olduğu ve tanrı Apollon’a adanmış ünlü bir kehanet merkezi olduğu anlaşılıyor.​ Serbest zamanda denize giriyor çevreyi geziyoruz.Uygun olması durumunda Kelebekler vadisine tekne turu yapıyoruz.(exstra) Bu gezimizin sonunda  SAKLIKENT’e geçiyoruz. Eşen çayının oluşturdu muhteşem kanyon yürüyüşümüzün ardından bu harika yerlere veda ederek FETHİYE deki otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından KAŞ’a gidiyoruz. Burada Kaş’ın simgesi olmuş kral mezarını resimleyip  sahildeki çay bahçelerinde sabah çayı molası verip KEKOVA’ya gidiyoruzDoğa ve tarihin bütünleştiği bir dünya cenneti olan Kekova olağanüstü güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Mavi yolculuk yapanların kolayca ulaşıp gezebildiği ve yatlarını emin bir şekilde demirleyebildiği bir yer olan Kekova tarihle iç içe inanılmaz güzellikler sergiler. Kekova'ya denizden ulaşım Kale Çayağzı'ndan kiralanan kayıklarla yapılabilir.Sıcak İskelesinde Aperlai antik kenti, yarımadanın ucunda Toprakada ve Karaada yer alır. Bundan sonra Kekova Adası uzanmaktadır. Bu adadan dolayı tüm bölge Kekova adıyla anılmaktadır. Kekova Adası depremlerle biraz suyu batmış bu nedenle buraya batık şehir denilmiştir. Kekova Adası'nın karşısında Kaleköy ve biraz ileride de yatlar için sakin bir koy olan Üçağız Köyü bulunmaktadır.. Buradaki tekne turumuzda BATIKKENT kalıntılarını gözlemliyoruz. Tekne turumuzun ardından DEMRE (KALE )merkezde öğle yemek molası veriyoruz . Daha sonra FİNİKE üzerinden KEMER’e geçiyoruz. Kemer’de AYIŞIĞI PARKI’ında Yörük çadırlarında çay molası veriyoruz. Molamızın ardından Antalyadaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ile Akşam saatlerinde Antalya KALEİÇİ mevkini gezmek üzere otelden hareket ediyoruz.Gece geç saatlerde otele geri dönüyoruz.

 

3.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından MANAVGAT ŞELALESİ’ni  gezip  SİDE’ye gidiyoruz. Side’deki serbest zamanda çevreyi geziyor , alışveriş yapıyoruz.Öğle yemek molası için Alanya Dim çayına gidiyoruz.Dim çayı eşliğinde muhteşem manzarada yemek yiyiyoruz. Molamızın ardında ALANYA’ya dönüyoruz. Burada DAMLATAŞ mağarasını geziyoruz. Serbest zamanda arzu edenler denize girip, ALANYA KALESİ’ni gezebilir. 6km uzunlukta surlar tarafından çevrilmiş, 10 hektarlık bir yarımada üzerinde bulunan Alanya Kalesi; Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır.İlk kuruluş tarihinin ve kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmeyen Alanya’dan, ilk olarak M.Ö IV. yüzyılda coğrafyacı Scylax, Korakesion (Coracesium) olarak söz eder. Strabon; Korakesion’u Kilikya’ya batıdan girildiği zaman, ilk görünen şehir olarak tanımlar ve zaptedilmesi güç çok dik bir kaya üzerinde kurulmuş olduğunu belirtir. Daha sonra Antalya’daki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 4.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak DÜDEN ve KURŞUNLU ŞELALERİ’ni  geziyoruz. Daha sonra KARACAÖREN BARAJ GÖLÜ’nü geziyoruz. Öğle yemek molamızı EĞİRDİR GÖLÜ kıyısında veriyoruz.Molamızın ardından Dinar üzerinden Kaklık ilçesine ulaşıyor,buradaki KAKLIK MAĞRASI’nı geziyoruz.Daha sonra  Denizli – Aydın üzerinden gerekli yerlerde molalar vererek İzmir’e ulaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*3 Gece 4*Otelde konaklama                                    

*Oteldeki açık sabah ve akşam yemekleri                     

*Ayzetur Rehberlik hizmetleri                                         

*Kişi sayısı uygun araç ile ulaşım                                                 

*Seyahat saglık sigortası

*Araç içi ikramlar                                              

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Alınacak alkollü alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri

*Ören yerleri giriş ücretleri

*Saklıkent – Ölüdeniz’e giriş ücreti

*Kelebekler vadisi ve Kekova Tekne ücreti

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

 * AYZE TURİZM:06.00

 *MAVİBAHÇE:06.05

 *BORNOVA ACİL:06.15

 *ÜÇYOL:06.30 

 *ÜÇKUYULAR:07.15

         MİSAFİRLERİMİZ YOL DÜZERGAHINDAKİ İSTEDİKLERİ DURAKDAN ALINIR...

 

EK BİLGİLER

EK BİLGİLER:

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir