Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

BULGARİSTAN - ROMANYA TURU

BURGAZ - NESSEBAR - VARNA - RUSÇUK - BÜKREŞ - SİNAİA BRAN - VELİKO TARNOVO - SOFYA - PLOVDİV

Konaklama : 4*OTELLERDE

Tur Süresi : 5 GÜN - 5 GECE (YP)

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları :

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 289 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

BULGARİSTAN - ROMANYA

BURGAZ - VARNA - BÜKREŞ - SOFYA - RUSÇUK - TARNOVO - PLOVDİV

EKSTRA TUR BEDELİ YOK

AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL..

VARNA KONAKLAMA FARKI İLE ..

2 GECE BÜKREŞ KONAKLAMA FARKI İLE ..

SOFYA KONAKLAMA FARKI İLE ..

5 GÜN - 5 GECE

BURGAZ - NESSEBAR - VARNA - RUSÇUK - BÜKREŞ - SİNAİA
BRAN (DRAKULA ŞATOSU) - VELİKO TARNOVO - SOFYA - PLOVDİV

1.GECE: İZMİR-LAPSEK-DEREKÖY-BULGARİSTAN: Akşam saat 17.00’da ÜÇKUYULAR (FAHRETTİN ALTAY MEYDANI), 17.30’da ÜÇYOL, 18.00’da BORNOVA (EGE ÜNİVERSİTESİ ACİL ÖNÜ) ve 18.30’da KARŞIYAKA AYZE ofisimizin önünden siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yolda uygun yerlerde molalar vererek Aliağa-Ayvalık-Edremit üzerinden, LAPSEKİ’ye ulaşıyoruz. Feribotla karşıya geçerek, sabah erken saatlerde Dereköy Sınır Kapısında oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak BULGARİSTAN’a geçiyoruz.

1.GÜN: BURGAZ-NESSEBAR-VARNA: Yolumuzun üzerindeki uygun bir tesiste vereceğimiz sabah kahvaltısı (ekstra) molasının ardından Burgaz’a varıyoruz. Burgaz’daki panoramik şehir turumuzun ardından, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi sahil kasabası Nessebar’a varıyoruz. Bizans döneminden kalma kiliseleri, 18-19.yy Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Buradaki turumuzu tamamlayıp, Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz incisi olarak adlandırılan Varna’ya gidiyoruz. Varna’daki panoramik şehir turumuzda Roma hamamı, arkeoloji kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrasında kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte ve noktada toplanarak konaklayacağımız otelimize gidiyoruz.

2.GÜN: VARNA-RUSÇUK-BÜKREŞ: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde, Osmanlı İmparatorluğunun en önemli donanma üslerinden biri olan Rusçuk’daki panoramik şehir turumuzun ardından Bükreş’e varıyoruz. Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos Kiliseleri gibi pek çok tarihi yapıyı göreceğimiz panoramik turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte ve noktada toplanarak konaklayacağımız otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimizle Romen gecesine gidiyor ve unutulmaz bir eğlence yaşıyoruz.

3.GÜN: BÜKREŞ-SİNAİA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU-BÜKREŞ: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesine gidiyoruz. Tarihi dokusunu koruyabilmiş yerleri göreceğimiz turumuzda ilk olarak Sinaia’daki Peles Kalesi ve Şatosu’nu, ardından Bran’daki efsanevi Drakula Şatosu’nu görüyoruz. Rehberimiz belirleyeceği serbest zamanda gölgeyi gezip fotoğrafladıktan sonra Bükreş’deki otelimize dönüyoruz.

4.GÜN: BÜKREŞ-VELİKO TARNOVO-SOFYA: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır kapısındaki geçiş işlemlerinin ardından, Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan eski başkenti Veliko Tarnovo ile turumuza başlıyoruz. Ulusal Müze’yi ve Kırk Azizler Müzesi’ni gördükten sonra 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni geziyor ve içinde bulunan kiliseleri ziyaret ediyoruz. Ardından Sofya’ya doğru yolculuğumuzu devam ediyoruz. Sofya’ya vardığımızda yapacağımız panoramik şehir turunda St.Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık binası, NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Bu güzel günün sonunda konaklayacağımız otelimize gidiyoruz.

5.GÜN: SOFYA-PLOVDİV-İZMİR: Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Plovdiv (Filibe)’e doğru hareket ediyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan ve tarihin her döneminde farklı bir ismi olan Plovdiv’e, Osmanlı İmparatorluğu döneminde Filibe ismi verilmiştir. Burada Cuma Camii, Sveta bogoroditsa Kilisesi, Antik Tiyatro ve Eski Plovdiv’i görüp gezdikten sonra, şehrin en hareketli caddesi olan Batenberg’de alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dereköy Sınır Kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra free shop alış verişimi yapıyoruz. Lapseki üzerinden uygun noktalarda ihtiyaç molaları vererek gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyoruz ve bir başka AYZETUR programında görüşmek umuduyla vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks otobüs ile Ulaşım ve Tüm Turlar
* 4* Otellerde Yarım Pansiyon  Konaklama
 (Sabah+Akşam Yemekleri)
* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar
* Gümrük vergileri
* Ayzetur Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Seyahat Güvence Paketi Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Bulgaristan yada Romanya vizesi 120 € (schengen vizesi ile giriş yapılabilir.)
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli 15 TL
* Öğle  yemekleri
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* İsteğe baglı olarak Ekstra  Romen Gecesi Eğlencesi

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER