Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURLARI (ASSOS DAHİL )

ÇANAKKALE ŞEHİTLİK

Konaklama : ÇANAKKALE

Tur Süresi : 2 GÜN - 1 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 249 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

ÇANAKKALE TURU 

ASSOS ANTİK KENTİ - ANTİK LİMAN DAHİL 

 

EYLÜL ve EKİM AYLARINDA 

HAFTASONU TATİLİ 

2 GÜN - 1 GECE (YP)

 

1.Gün: Sabah 06:25 Üçkuyular Fahrettin Altay Meydanı 06:40 Üçyol Meydanı 07:00 Bornova Ege Acil 07:30 Karşıyakada buluşuyoruz ve yolculuğumuza başlıyoruz.  Bir tarafımıza zeytinin yeşilini bir tarafımıza Ege’nin mavisini alarak Batı Anadolu’nun en önemli antik kentlerinden bir tanesi olan   Asoss antik kenti hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra Antik tiyatro, Nekropol,  Akropol, Murat Hüdavendigar camii Osmanlı kale kalıntıları ve kale surları,Athena Tapınağı  gezdikten sonra asıl şehrin yerleştiği bir Pers savaş tanrısından ismini alan Behramkale köyünü görüyoruz.Tertemiz denizi  ile ünlü Anadolu’nun en eski ticaret limanlarından birisi olan Asoss antik limanda yemek molasının ardından Çanakkale’ye doğru hareket ediyoruz. Çanakkale Merkezde Çanakkale şehir kordonu, İskele Meydanı, Çanakkale Deniz Müzesi, Nusrat Mayın Gemisi Kopyası, Çimenlik Kalesi, Saat Kulesi, Truva Filminde Kullanılan Truva Atı gibi ziyaret noktalarını da gezerek günü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.( Otelimiz 4* veya 3* olabilir)

 

2.Gün:Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası şehir merkezinde Çanakkale feribot iskelesinden hareketle otobüsümüzle feribota binerek  yarım saatlik bir yolculuk ardından Gelibolu Yarımadası’na ulaşıyoruz. Bugün sizlerle 102 yıl önce meydana gelmiş bir savaşa  rehberimiz eşliğinde tanıklık edeceğiz.2. gün programımıza Kilitbahir Kalesi ile başlıyoruz Fatih Sultan Mehmet zamanında yapılan bu görkemli kaleyi gördükten sonra merkez tahkimatlarımızdan bir tanesi olan Namazgah Tabyasını ve bonetleri panoromik olarak görüyor asıl tabya ziyaretimizi Çanakkale’nin eşsiz kahramanı Seyit Onbaşının görevli olduğu Mecidiye Tabyasını’a ayırıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından sizleri gerçek bir şehitlik olan Şahindere Şehitliği’ne götürüyoruz bu şehitliğin acı öyküsünü rehberimizden dinledikten sonra 253 bin şehidimiz için yapılmış olan Büyük Abidemizi ve tören alanını ziyaret ediyoruz. Morto Koyu’nu sol yanımıza alarak Gelibolu Yarımadası’nın en güney ucu olan ve 25 Nisan 1915 Kara Savaşlarının başlangıç noktası olan Sebdülbahir noktasına gidiyoruz. Burada Yahya Çavuş ve arkadaşlarının şehitliğini ziyaret ediyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Alçıtepe Köyü’ne gidiyoruz. Öğle yemeği molasının ardından gezimize Kuzey Cephesi ile devam ediyoruz. Arıburnu , Anzak Koyu Kuzey Cephesindeki ilk ziyaret noktalarımız olacak. Buradaki ziyaretmiz esnasında Atamızın Anzak askerlerine ve annelerine yazmış olduğu ve Atamıza gelen cevabı sizlerle paylaşıyor ve Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Siperler üzerinden 57. Alay Şehitliğimize ulaşıyoruz ve rehberimizden o müthiş destanı dinliyoruz. Çataldere Şehitliği’ni de gördükten sonra bütün Gelibolu’nun en yüksek noktası olan Kocaçimen üzerinden Conkbayırı’na varıyoruz. Bu noktada Atamızın gözünden Anafartalar Ovası’na bakıyor ve dev Atatürk Heykeli’ni fotoğraflıyoruz. Bu ziyaretimizden sonra tekrar feribota binmek üzere Eceabat’a geliyor ve Çanakkale’ye ulaşıyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4*Hotelde 1 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*AYZETUR Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

*Çanakkale-Eceabat gemi geçişleri                                                              

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk gün yolda yapacağımız sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06:25 Üçkuyular Fahrettin Altay Meydanı

06:40 Üçyol Meydanı

07:00 Bornova Ege Acil

07:25 Mavibahçe (bostanlı isk.)

07:30 Karşıyaka AYZE TURİZM 

07:40...08:00 Çİğli yol düzergahı ve düzergahdaki duraklardan misafirlerimizi alabiliriz...

 

          

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.