Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

İSTANBUL KEYİF KÜLTÜR TURU ( 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI )

İSTANBUL - SARAYLAR - MÜZELER

Konaklama : 4* ve 5* OTELLERDE (MENDOS OTEL)

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

İSTANBUL KEYİF KÜLTÜR TURU ( 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI )

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

İSTANBUL KÜLTÜR TURU

 

ÇAMLICA TEPESİ - 1453 PANOROMA MÜZESİ - GALATA KULESİ - BOĞAZ TURU
DOLMABAHÇE SARAYI - AYASOFYA - SULTAN AHMET - TOPKAPI SARAYI - BÜYÜKADA

 

26 EKİM - 29 EKİM (CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL)

 

AVRUPA YAKASI KONAKLAMA FARKI İLE ...

5*MANESOL OTEL KONAKLAMA FARKI İLE ..

 

1.GECE: Saat 22:00 Karşıyaka  Ayze Turizm  Bostanlı Karşıyaka İskele önünden , 22:30 Üçyol’dan 22:50 Üçkuyular 23:15 Bornovadan konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek sabah İstanbul’a ulaşıyoruz.

 

1.GÜN: Sabah serbest kahvaltı molamızın ardından Yedi tepeli İstanbul gezimize başlıyoruz.İlk olarak Çamlıca tepesine çıkıyoruz.İstanbul manzarası eşliğinde ekstra olarak sabah kahvaltımızı alıyoruz.Daha sonra İstanbul’un Fethini yaşayacağımız PANORAMA 1453 FETİH MÜZESİ’ni ziyaret edip resimliyoruz. Gezimizin ardından EYÜP SULTAN CAMİİ’yi ve türbesini ziyaret ediyoruz.Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile PİERLOTİ TEPESİ ne teleferik ile çıkıyoruz.Burada HALİÇ manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz.Daha sonra tekrar aşağıya inip aracımıza binerek diziler ile meşhur olmuş Tarihi BALAT sokaklarını gezmek üzere Balat semtine gidiyoruz.Balat sokaklarını Ayzetur Rehberimiz eşliğinde geziyoruz.Daha sonra Eminönü İskelesine ulaşıyoruz.Burada bizleri bekleyen Özel Boğaz turu teknemiz ile İstanbul’un Boğazında yaklaşık 2 saat sürecek eşsiz güzellikte bir tur yapıyoruz.(ekstra)Görülecek yerlerden bazıları(Karaköy liman,Dolmabahçe Boğaz,Galata Kulesi,Çırağan Sarayı,Galatasaray Adası,Kuleli Askeri Lisesi,Boğaz Yalıları vb gibi eserler) Daha sonra otelimize giriş yapıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İstanbul gezimize ilk olarak DOLMABAHÇE SARAYI ile başlıyoruz. Daha sonra tarihi yarımada gezimizde sırası ile HİPODRUM-OBELİSK(DİKİLİTAŞ)-ÖRMELİ DİKİLİTAŞ-YILANLI SÜTUN- ALMAN ÇEŞMESİ’ni gezip resimliyoruz. Serbest zamanda SULTAN AHMET MEYDANI’nda (arzu edenler  Sultan Ahmet köftecisinde) öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Dünya Kültür Mirasının en değerli yapıtlarından olan TOPKAPI SARAYI’nı ve AYASOFYA müzesini geziyoruz. YEREBATAN SARNICI ve Türkiye’nin vitrini olan MİNİATÜRK’ü gezip keyif ve kültür dolu bir günün sonunda otelimize dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

BU GECE DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ İLE KUMKAPI EGLENCESİ’NE KATILIYORUZ.(EKSTRA) 

 

3.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak saat  09:00 da Adalar vapuru ile BÜYÜKADA’ya geçiyoruz.Prens adalarının en büyüğü ve en çok ziyaret edileni Büyükada’nın tarihi Antik Dönem’e kadar uzanmaktadır. Antik dönemde Demonisia, Halkın Adaları olarak anılan Prens Adaları hakkında ilk bilgiler 1930 yılında Karacabey mevkiindeki Rum Ortodoks mezarlığı yakınında bulunan ve Büyük İskender’in babası Makedonya kralı II. Filip’e ait altın sikkeleri içeren Büyükada Definesi ile elde edilmiştir. Buranın temiz havasını soluyup , kuş cıvıltıları arasında yürüyüş yapıyoruz. Öğle yemeği molamızın sonrasında vapurla İstanbul’a dönüyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze binerek eşsiz güzellikteki İSTANBUL’a veda ediyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek Bursa – Balıkesir üzerinden İzmir’e dönüyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*2 Gece 5* Otelde konaklama                                          

*Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                               

*Ayzetur Rehberlik hizmetleri                                                    

*Seyahat saglık sigortası

*Araç içi İkramlar                                                      

*Otobüs ile ulaşım

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Alınacak alkollü - alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri      

*Boğaz turu tekne ücreti

*Müze ve saraylara giriş ücretleri

 

 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

22:00 Karşıyaka  Ayze Turizm

22:05 Mavibahçe ve Bostanlı Karşıyaka İskele önünden

22:30 Üçyol

22:50 Üçkuyular

23:15 Bornova Ege Acil önü

EK BİLGİLER

EK BİLGİLER:

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir