Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

İZMİR ÇIKIŞLI ÜÇ ÜLKE BALKAN TURU

MAKEDONYA - BULGARİSTAN - YUNANİSTAN

Konaklama : 4* ve 5* OTELLERDE

Tur Süresi : 4 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 149 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

İZMİR ÇIKIŞLI 3 ÜLKE BALKANLAR

 

YUNANİSTAN–MAKEDONYA–BULGARİSTAN

 

SOFYA – ÜSKÜP – OHRİD - SELANİK

 

FIRSAT!! 149 €’dan itibaren… 9’A Varan Taksit İmkânı

 

“BALKANLAR’DA %100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ”

 

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL PROGRAMI 14-17 HAZİRAN 2018

 

1. Gün Programı: 

İZMİR – ÇANAKKALE – GELİBOLU - KAPIKULE

Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içerisinde Türkiye’nin en büyük Atatürk Fotoğrafları arşivlerinden birine sahip olan Sayın Ahmet Gürel’in fotoğrafları ve sunumu ile Çanakkale, Gelibolu üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

2.Gün Programı:

KAPIKULE – SOFYA – ÜSKÜP’TE KONAKLAMA

Yolculuğumuzun ardından Bulgaristan'ın başkenti SOFYA'ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği sonrası Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşla Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün Programı:

ÜSKÜP – KALKANDELEN – OHRİD’DE KONAKLAMA

Sabah kahvaltısı sonrası katılmak isteyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra (5 €) MATKA KANYON turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kalkandelen’e doğru devam ediyoruz. Harabati Baba Tekkesi ve Alaca Cami görülecek yerler arasındadır. Daha sonra UNESCO koruma mirası listesinde olan Ohrid’e varıyoruz. Bizans döneminin Ohri’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya kilisesi, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacı göreceğimiz yerler arasındadır. Ohrid’de düzenleyeceğimiz ekstra (10 €)  tekne turunda Ohri’nin güzelliğini rehberimizin anlatımı ile bir de gölden bakarak görebilir, eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Serbest zaman sonrası otele yerleşme.

4.Gün Programı:

OHRİD – MANASTIR – SELANİK - İPSALA

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Ohrid Gölü’nün kaynak noktası olan doğa harikası ekstra (15 € Gondol Gezintisi Dâhil) St. Neum’a turumuzu gerçekleştirebiliyoruz. Daha sonra Atatürk’ün okuduğu Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Manastır’ın meşhur sokağı Şirok’ta kısa bir serbest zaman sonrası Selanik’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Selanik’te Kordon, Beyaz Kule, bazı Osmanlı ve Bizans eserleri ile Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Aristoteles Meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İpsala sınır kapısına gelerek pasaport işlemleri sonrası İzmir’e geri dönüyoruz. Sizleri aldığımız noktalara geri bırakıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

2 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde 2 Sabah Kahvaltısı

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Araç İçi İkramlar: Sınırsız Araç içi Su, Sınırlı Sıcak İkram, Sınırlı Soğuk İkram

Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi (120€)

Tekne ve Nehir Turları

Seyahat Sağlık Sigortası ( 10 € )

Ekstra Tur Paketi 85 € YERİNE 65 €

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

MATKA KANYON TURU 10 €

OHRİD TEKNE TURU 15 €

ST. NAUM / GONDOL SEFASI 20 €

MAKEDON GECESİ 40 €

TOPLAM 85 €

YERİNE OFİSTE ALANA 20 € İNDİRİM 65 €

 

 • Bu program için acentamız Yunanistan Vizesi almaktadır.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Ayrıca çok girişli Schengen vizesi olanlar ve yeşil pasaport için ekstra vize almaya gerek yoktur.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Alınamayan vize ücreti iade edilmez. Tur ücretinin iadesi ise tur sözleşme maddeleri ile bir bütündür.
 • Tur programında Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetlerimiz kısmındaki Hırvatistan Giriş Ücretleri ve Kale giriş ücretleri tur esnasında rehber tarafından toplanacaktır. Kişi başı 10-15 Eur. Arası değişen bir ücrettir.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Ayze Tur sorumlu değildir.
 •  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Ayze Tur sorumlu tutulamaz.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Programda konaklamalarımızın tamamı 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye ‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir. 
 • AYZE Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
 • Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından AYZE Tur sorumlu değildir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.