DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (Kars'dan Ankara'ya Tam Yolculuk)

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İZMİR ÇIKIŞLI - DOĞU EKSPRESİ İLE

KARS TURU (Yataklı Vagon ve Kars-Ankara yolculuğu Farkı ile)

4 GECE 5 GÜN - UÇAK Gidiş TREN Dönüş KÜLTÜR TURU

(1.Gün) Sunexpres Havayolu ile İzmir - Kars Gidiş ve KARS Gezisi

(2 ve 3 Gün ANİ Harabeleri , Çıldır Gölü ve Sarıkamış Kayak Merkezi gezileri)

(4.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Kars - Ankara Dönüş

(5.Gün) Pegasus Havayolu ile Ankara - İzmir Dönüş

Kars çevresi Karayolu transferleri & 3 Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik

& 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası

Tur Ücretlerine Dahildir.

Tur Programı

1. Gün: İZMİR – KARS UÇUŞ – KARS ŞEHİR TURU

İzmir Adnan Menderes Havalimanından saat 10:00 'da buluşmamızı takiben, Sunekspres Havayolları 11:00 uçuşu ile Kars 'a hareket ediyoruz. Seyahatimizin saat 13:15 'de kars Havalimanında sona ermesini takiben, Tur aracımız ve rehberimizle buluşarak gezimize başlıyoruz. Bugün yapacağımız Kars merkez gezimizde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak bazılarını da ziyaret sağlayarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.


2. Gün: KARS – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından Kars Kalesi ve Kümbet Camii ni ( 12 Havariler Kilisesi ) ,Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’lin bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Serbest zaman sonrası Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Antik Kenti’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Ebu’l Menuçehr Camii gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Rehberimizin anlatımların dan sonra , Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kenti son bir defa daha fotoğrafladıktan sonra Ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz.Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezip, beyaz güzelliğin tadını çıkarıyoruz.Belirlenen  zamanda Kars  merkez deki KARABAĞ Hotelimize dönüyoruz.Akşam  yemeği  ve konaklama otelimize de.Arzu eden misafirlerizle Lobide  buluşup  Kafkas  (ekstra) eglencesine  gidiyoruz.


3. Gün: KARS – SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ TURU

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Bir önceki gezimizde ziyaret edemediğimiz Kars 'ın gizli köşelerini keşfetmeye devam ediyoruz. Gezintimizi tamamladıktan sonra Meşhur Kars Kaşarı nın satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.


4. Gün: KARS GAR – TCDD DOĞU EKSPRESİ İLE YOLCULUK - ANKARA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kars Tren garına transfer oluyor ve TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyoruz. Saat 08:00 'de hareket edecek Doğu Ekspresi ile 24 saat sürecek bir seyahate başlıyoruz. Özellikle Kış manzaralarının en güzelini sunan Kars - Erzurum - Erzincan hattını gündüz saatlerinde geçmenin verdiği bol manzaralı ve keyifli bir seyahat bizi bekliyor olacak. Bugün ve gecemizi birbirinden farklı anadolu amnzaralarını seyrederek geçiriyoruz. Öğlen ve Akşam yemeği için Trenin Yemekli vagonunda Restorandan ücreti karşılığında temin edilebilir. Gecemizi trende seyahat halinde ve odalarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.Trende Kuşetli ve Pulman Koltuklarımızda bulunmaktadır.

NOT: Trendeki kontenjanımız her tarih için Yataklı için 20 Kişi Kuşetli için 12 ve 12 Pulman Koltuklardan ibarettir.


5. Gün: ANKARA - ANKARA ŞEHİR TURU - İZMİR UÇUŞ

Sabah saatlerinde 09:15 de Ankara Ulus Garında iniyoruz.Rehberimizin  belirlediği  serbest zamanda  kahvaltımızı (ekstra) yapıyoruz.Bizleri bekleyen otobüsümüze binerek ANITKABİR’e gidiyoruz. ATAMIZ’ı ziyaret ettikten sonra Rehberimizn belirlediği noktadan otobüsümüze binerek ANKARA  ESENBOĞA Havalimanına ulaşıyoruz.Ve  burada chekin işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları saat  16.20 de kalkacak olan uçağımıza binerek İzmir’e  dönüyoruz. Adnan Menderes  havalimanında  siz  değerli  misafirlerimiz  ile  vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ UYARI: Kar, yağış, tipi gibi olağanüstü şartlar nedeniyle tur programında birkaç ziyaret noktası veya tamamı rehber insiyatifiyle iptal edilerek programda değişikliğe gidilebilir. Tüm misafirlerimiz koşulsuz bu şartı kabul etmiş sayılır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Adnan Menderes - Kars Uçak Biletleri 
 • Kars - Ankara Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
 • Ankara - İzmir Adnan Menderes Uçak Biletleri 
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece Otel konaklaması
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ankara - İzmir Uçakl Biletleri
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Kişisel harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
 • Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
 • Tüm Öğle yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 04, 11 Eylül • 16, 30 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  04.09.20191799.00 TL2250.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 900.00 TL
  6 - 12 Yaş 1250.00 TL
  Taksitler »
  11.09.20191799.00 TL2250.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 900.00 TL
  6 - 12 Yaş 1250.00 TL
  Taksitler »
  16.10.20191799.00 TL2250.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 900.00 TL
  6 - 12 Yaş 1250.00 TL
  Taksitler »
  30.10.20191799.00 TL2250.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 900.00 TL
  6 - 12 Yaş 1250.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU (Kars'dan Ankara'ya Tam Yolculuk) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  * Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

  * Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

  * Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

  * Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

  * Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  * Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

  * Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

  * Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

  * Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

  * Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

  * Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

  * Katılımcıların iptali söz konusu ise tur tarihimden 15 (onbeş) gün  öncesine kadar  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.

   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar