KAKAVA ŞENLİKLERİ

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ

EDİRNE'DE YILLARDIR KUTLANAN GELENEKSEL HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ

4 - 5 - 6 - 7 MAYIS

ROMAN YURTDAŞLARIMIZIN GELENEKSEL KUTLAMALARI

Tur Programı

1. Gün: İZMİR-ÇANAKKALE-EDİRNE

Akşam 20.00'de Üçkuyulardan'dan, 20.20'da Üçyol'dan, 20.40'da Bornova'dan ve 21.00'da Karşıyaka AYZE ofis önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek ÇANAKKALE-KEŞAN-UZUNKÖPRÜ üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ye varıyoruz.

1.GÜN: Sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından EDİRNE gezimize başlıyoruz. Buradaki gezimize Karaağaç’taki, Lozan Antlaşmasının imzalandığı ve o günün anısına yapılan LOZAN ANITI’nı gezerek başlıyoruz. Burada Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından olan KARAAĞAÇ İstasyonu’nu fotoğraflıyoruz. Daha sonra 2004 yılında Avrupa Birliği En iyi Müze Ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’nin bulunduğu II. BEYAZIT KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Buradan SARAYİÇİ Mevkiine gidiyoruz. Sırası ile EDİRNE SARAYI KALINTILARI-BALKAN ŞEHİTLİĞİ-KIRKPINAR GÜREŞLERİ’NİN YAPILDIĞI ALANI-ADALET KASRI’nı geziyoruz. Merkezdeki MİMAR SİNAN’ın “Ustalık Eserim” diye nitelendirdiği SELİMİYE CAMİİ’ni ve ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Bedesten Çarşısında alış veriş yapıyoruz. (DEVA-İ MİSK tatlısı – Badem ezmesi - yöresel meyve sabunları -aynalı gelin süpürgesi - meşhur Edirne peyniri) Akşam saat 17.00 – 18.00 arası düzenlenen KAKAVA ŞENLİKLERİ’ne katılıyoruz. Günün sonunda Edirne merkezdeki TRAKYA CİTY HOTEL’e yerleşiyoruz. Kararlaştırılan saatte lobide buluşarak olmazsa olmaz Edirne’ye özgü yeni yağda ciğer yemek üzere restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde…


2. Gün: EDİRNE-İĞNEADA-KIRKLARELİ-LÜLEBURGAZ-ÇORLU

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Karadeniz’in kuzeybatısında Bulgaristan sınırına en yakın sahil kasabası olan İĞNEADA’ya varıyoruz. Burada serbest zamanda öğle yemek molası(ekstra)veriyoruz.(arzu edenler burada balık yiyebilirler)Dünyanın nadir oluşumlarından biri olan muhteşem LONGOZ ORMANLARI’nı resimleyip bu güzelliklerden ayrılıyoruz. KIRKLARELİ merkeze vardığımızda bu mütevazi şehrin meydanında bulunan HIZIR BEY tarafından 1383 yılında yaptırılan CAMİİ, ÇARŞI ve BEDESTEN’i geziyoruz. Daha sonra buranın yöresel lezzetlerinden olan KAVALA KURABİYESİ ve HELVA alış verişi yapıyoruz. Buradan Trakya Bölgesi’nin önemli ilçelerinden biri olan LÜLEBURGAZ’a vardığımızda merkezde bulunan önemli Osmanlı Eserlerinden biri olan SOKULLU MEHMET PAŞA KÜLLİYESİ’ni gezip, tarihi Çınaraltı’nda akşam çaylarımızı içiyoruz. Daha sonra Tekirdağ’ın önemli ilçelerinden biri olan ÇORLU’ya varıyoruz. 5*SILVERSIDE Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

 


3. Gün: TEKİRDAĞ-MALKARA-ÇANAKKALE-İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak TEKİRDAĞ’a varıyoruz. Burada sırası ile MACAR EVİ, NAMIK KEMAL MÜZESİ ve Kanuni Sultan Süleyman’ın Damadı ve Sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ya yaptırdığı Mimar Sinan’ın eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ ile MEDRESESİ’ni geziyoruz.  Serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molasının (Meşhur Tekirdağ Köftesi önerimizdir) ardından bu güzel bölgeden ayrılıp MALKARA-KEŞAN üzerinden BOLAYIR’a vardığımızda NAMIK KEMAL ANIT Mezarı’nı ve ardından Milli Mücadele’nin Kahraman Şehitlerinden olan BAYRAKLI BABA Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Gelibolu’dan feribot yolu ile LAPSEKİ’ye geçip uygun yerlerde molalar vererek İzmir’e varıyoruz. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • * 2 gece otel konaklama                                                      
 • * Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                              
 • * Rehberlik hizmetleri                                                        
 • * Kişi sayısına göre uygun araçla ulaşım
 • * Feribot geçiş ücreti
 • * Edirne’deki ciğerci akşam yemeği                                 
 • * Seyahat Sigorta Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • * Alınacak içecekler
 • * Öğle yemekleri
 • * Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 04 Mayıs

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  04.05.2019650.00 TL800.00 TL 650.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 500.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  KAKAVA ŞENLİKLERİ Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  * Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

  * Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

  * Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

  * Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

  * Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  * Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

  * Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

  * Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

  * Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

  * Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

  * Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

  * Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  EDİRNE 4*TRAKYA CİTY OTEL

  ÇORLU 5*SİLVERSİDE OTEL

  Ekstra Turlar