Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

KAPADOKYA HACI BEKTAŞ-I VELİ TURU

Ihlara vadisi,Avanos,Ürgüp,Göreme

Konaklama : DİLEK KAYA HOTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 3 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA- MAVİ BAHÇE - ÜÇKUYULAR-ÜÇYOL- ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAM ÖZEL

ATLAR DİYARI, PERİLER MASALI

 

KAPADOKYA

HACI BEKTAŞ-I VELİ DAHİL...

 

KONYA MEVLANA...

ÜRGÜP - AVANOS - GÖREME - DERİNKUYU - IHLARA VADİSİ

 

YÖRESEL TÜRK GECESİ...

 26 EKİM  - 29 EKİM  (3 GÜN - 3 GECE)YP

 

1.GECE: Akşam saat 19.00’da AYZE Turizm önünden, 19.30’da Üçkuyular’dan, 19.45’de Üçyol’dan, 20.00’da Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Acil önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Kula ve Afyon’da vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerinde AKSARAY’a varıyoruz.

1.GÜN:  Sabah kahvaltı (ekstra) molamızı Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde veriyoruz. Kapadokya turumuza ilk önce IHLARA VADİSİ’nden başlıyoruz. Daha sonra DERİNKUYU yeraltı şehrini geziyoruz. Kapadokya bölgesinin jeolojik oluşumu sayesinde inşa edilebilmiş sekiz katlı Derinkuyu Yeraltı Şehri, büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlardan oluşuyor. Bölgede bulunan bir diğer örnek olan Kaymaklı Yeraltı Şehri'nden farklı olarak Derinkuyu'da bir misyonerler okulu, günah çıkartma yeri, vaftiz havuzu ve ilgi çekici bir kuyu da bulunuyor. Buradaki serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molasının ardından GÜVERCİNLİK VADİSİ’nde fotoğraf çekimi ve alış-veriş yapıyoruz. Dünya harikası coğrafyası, binlerce peri bacasıyla süslenen Kapadokya’da Zelve Vadisi, Belisırma Köyü, Yılanlı Kilise, Özkonak ve Derinkuyu Yeraltı Şehirleri ile Ayvasil Kilisesi de görülmesi önerilen yerlerindendir. Ancak tarihi ve doğası ile görenleri en çok etkileyen Nevşehir Kapadokya’daki en meşhur yerlerden bir tanesi Güvercinlik Vadisidir. İlgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren güvercinlerin öyküsü ile bütünleşen vadi, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Güvercinlik Vadisi, peri bacalarının ister konaklama ister manzara amacıyla tercih edilebilecek en güzel yerlerden biri olarak tanınıyor. Buradaki gezilerimizin ardından ONLX TAŞ ATÖLYESİ'ne gidiyor ve tanıtımı izleyip alış veriş yapıyoruz. Günün sonunda Avanos ÜRGÜP mevkiindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...

2.GÜN: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından HACI BEKTAŞ-I VELİ TÜRBESİ’ni ziyaret ediyoruz. Hacı Bektaş Veli, Osmanlı İmparatorluğunda XIV. yüzyıldan itibaren, sosyal ve siyasi bakımdan büyük etkinliği olan, II. Mahmut tarafından Yeniçeri Ocağı ile birlikte kapatılan, Abdülaziz zamanında tekrar canlanan ve 25 Kasım 1925 tarihinde tekke ve zaviyelerin kapatılmasına kadar devam eden Bektaşi tarikatının piridir. Buradaki ziyaretimizin ardından Türkiye topraklarından doğarak yine Türkiye topraklarından denize dökülen ülkemizin en uzun (1355 km) akarsuyu olan KIZILIRMAK üzerindeki TAŞ KÖPRÜ’den geçip AVANOS’daki çanak çömlek atölyelerindeki sunumu izleyip alış veriş yapıyoruz. Daha sonra PAŞABAĞ – DERVENT VADİSİ PERİBACALARI gezilerimizin ardından Fransız Şarapçılar Derneğinden ödüllü TURASAN ŞARAP FABRİKASI’nı ve yanındaki ASMALI KONAK’ı geziyoruz. Kapadokya bölgesinin simgesi olan ÜÇ GÜZELLER’de fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra UÇHİSAR KALE ALTI’nda alışveriş yapıyoruz. Günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde… Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz ile TÜRK GECESİ’ne (ekstra) gidiyoruz.

3.GÜN: Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Kapadokya’ya veda ediyor ve KONYA’ya gidiyoruz. Konya’da MEVLANA MÜZESİ (TÜRBESİ)’ni gezip serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından AKŞEHİR’de NASREDDİN HOCA TÜRBESİ’ni ziyaret edip GÜLMECE PARKI’nda güzel kareler yakalıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Afyon ve Kula’daki ihtiyaç molalarının ardından İzmir’e varıyor ve bir başka AYZE Turizm programında görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* 2 gece otel konaklama                                                     

* Oteldeki sabah ve akşam yemekleri                              

* Ayzetur Rehberlik hizmetleri                                                        

* Kişi sayısına göre uygun araçla ulaşım                                    

* Seyahat Sigorta Paketi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Alınacak içecekler

* Öğle yemekleri

* Ören yerlerine giriş ücretleri

* Türk Gecesi (sınırsız alkollü-alkolsüz içecek)

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

19:00’da AYZE Turizm

19:05 'de Mavibahçe (bostanlı)

 19:30’da Üçkuyular

19:45’de Üçyol’dan

 20:00’da Bornova Ege Üniversitesi Acil

MİSAFİRLERİMİZ YOL DÜZERGAHINDAKİ İSTEDİKLERİ DURAKDAN ALINIR...

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir