Boydan Boya Karadeniz Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

27 YILLIK TECRÜBE İLE BOYDAN BOYA KARADENİZ TURU

ABANT-SAFRANBOLU-AMASRA-KASTAMONU-SİNOP-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-ARTVİN-

BATUM-BORÇKA-KARAGÖL-AYDER-UZUNGÖL-AMASYA-ÇORUM

ABANT PROĞRAMA DAHİL … SİNOP’DA TEKNE TURU KEYFİ ….

AMASRA DAHİL …. SAFRANBOLU DAHİL …AYDER DAHİL … UZUNGÖL DAHİL …

BORÇKA KARAGÖL , ZİLKALE ŞENYUVA KÖYÜ

7 GÜN – 7 GECE (YP)

TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL ….

HER CUMA ve CUMARTESİ KESİN ÇIKIŞLI

Tur Programı

1. Gün: ABANT–BARTIN–AMASRA–SAFRANBOLU–KASTAMONU

1.GECE: Saat 19:00’da AYZE OFİS, 19:10’da Karşıyaka Anıt Önü, 19:35’de Üçkuyular, 19:50’de Üçyol, 20:15’te Bornova Ege Acil önünden siz misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Balıkesir – Bursa üzerinden Bolu’ya varıyoruz.

Sabah saatlerinde Bolu Abant yolu üzerinde bulunan uygun bir tesiste sabah kahvaltımızı (ekstra)  yapıyoruz. ABANT Milli Parkına hareket ediyoruz. ABANT’ın muhteşem doğası eşliğinde doğa yürüyüşümüzü yapıp bu doğal güzelliği fotoğraflıyoruz. Molamızın ardından MENGEN-DEVREK-ÇAYCUMA-BARTIN üzerinden ÇEŞM-İ CİHAN olarak bilinen AMASRA’ya varıyoruz. Bizans döneminde yapılan ZİNDAN KALESİ ve KEMERE KÖPRÜSÜ’nü geçip, BOZTEPE ADASI üzerindeki SORMAGİR KALESİ’ni geziyoruz. Deniz kıyısındaki kahve molamızın ardından SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’ya vardığımızda Kadığolu Şehzade Sofrasında vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molası sonrası ARASTA ÇARŞISI ve KAYMAKAMLAR EVİ’ni gezip meşhur lokum alışverişi yapıp KASTAMONU’ya hareket ediyoruz. KASTAMONU’ya vardığımızda Kurtuluş Savaşı’nda destan yazmış kadınlarımızdan ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI’nda fotoğraf çekiliyoruz. GÖKSU nehri kıyısındaki MÜTEVELLİ Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


2. Gün: KASTAMONU-TAŞKÖPRÜ-BOYABAT-SİNOP-GERZE-BAFRA-SAMSUN

Otelimizdeki sabah kahvaltımzın ardından KASTAMONU’dan ayrılıyoruz. TAŞKÖPRÜ-BOYABAT üzerinden DRANAZ geçitinden geçerek Türkiye’nin kuzeyde en uç noktasında bulunan SİNOP’a ulaşıyoruz. Tarihi SİNOP CEZAEVİ ve KALESİni geziyoruz. Sinop merkezde öğle yemeği (ekstra) yiyiyoruz. Ayhan kotra alışveriş merkezinde alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. GERZE-BAFRA üzerinden SAMSUN’a hareket ediyoruz. SAMSUN merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan ATATÜRK HEYKELİ’ni fotoğraflıyoruz. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği BANDIRMA Gemisi'nin birebir örneğini geziyoruz. SAMSUN merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen konuklarımız akşam yürüyüşe çıkabilir veya FAYTON TURU yapabilirler.


3. Gün: SAMSUM-ÇARŞAMBA-ÜNYE-ORDU-TRABZON-AKÇAABAT-RİZE

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından SAMSUN’dan ayrılarak ÇARŞAMBA-TERME-ÜNYE üzerinden FATSA'ya varıyoruz. FATSA’da kahve molamızın ardındanORDU’ya hareket ediyoruz. Karadeniz’in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu merkezden teleferik (ekstra) ile BOZTEPE’ye çıkıyoruz. Ordu’dan ayrılarak. Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği (ekstra) yiyoruz. TRABZON’da ilk olarak TRABZON AYASOFYA’sını geziyoruz. Daha sonra 1900’lü  yılların başında bir Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZONlular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK'ünü ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Trabzon’a özgü geleneksel Kazaz Türklerine ait Kazaziye sanatını öğrenmek ve alışveriş yapmak için Trabzon gümüşçüsüne gidiyoruz. Günü tamamlayıp  TRABZON’da bulunan KAYABAŞI yaylakenti veya MAÇKA’da bulunan AKARSU tesislerinde konaklıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama yaylada.


4. Gün: RİZE–AYDER–ÇAY FABRİKASI-ZİLKALE-HOPA–BATUM

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yaylamızdan erken saatlerde ayrılıp TRABZON YOMRADA bulunan VATAN ÇAY FABRİKASI çay üretimi ve meşhur karadeniz çaylarını yudumlamak için Vatan çay fabrikasını dolaşma imkanı buluyoruz. Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş molası veriyoruz. Daha sonra ARDEŞEN üzerinden AYDER YAYLASI ÇAMLIHEMŞİN’e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip ŞENYUVA TAŞ Köprüde  fotoğraf molası verip SEVDALUK dizisinin çekildiği  köy olan ŞENYUVA Köyünü geziyoruz. Ardından 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı ZİLKALE’yi  geziyoruz.FIRTINAderesi kenarındaki restorantımızda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. RİZE-HOPA üzerinden Türkiye'nin kuzey doğusunda en uç noktamız olan SARP SINIR Kapısına varıyoruz. Kapıdaki kısa süreli gümrük işlemlerinin ardından GÜRCİSTAN-Acara Bölgesine giriş yapıyoruz. BATUM’da Roma döneminden kalan ve içinde Hz. İsa'nın OnİkiHavari'sinden biri olan St.MATHİAS'ın mezarının da bulunduğu GONİO(Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum'dan Karadeniz'e kavuşan en derin nehirlerimizden olan Çoruh Nehri'ni görerek üzerindeki Gonio Köprüsünden geçiyoruz. Merkeze vardığımızda: Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Türk Sokağı, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı, ilginç mimari eserleri olan Ters Ev ve Süt Şişesi şeklinde Adalet Sarayı binası ve yeni yüzüyle Avrupa Meydanı'nı geziyoruz. Batum bulvarındaki yürüyüş ve alışveriş molaları sonrası çıkış işlemlerimizin ardından HOPA merkezdeki SARP otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


5. Gün: RİZE-HOPA-BORÇKA-KARAGÖL-UZUNGÖL-TRABZON

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Hopa'dan Borçka'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarla, ilçenin önemli gölü KARAGÖL'e çıkıyoruz.Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip KARÇAL Dağları eteklerinde bulunan Milli Park alanını geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, kafeteryada oturup çaylarını içebilirler. Dolmuşlarımızla BORÇKA'ya inip yöresel yemekler tadabileceğimiz restorantımızda öğle yemeği (ekstra) yiyoruz. HOPA'dan sahil yolu üzerinden RİZE'nin Gündoğan beldesinde bulunan TEKPA Rize Bez atölyesine varıyoruz. Karadeniz bölgesinin geleneksel el sanatlarından olan tarihi RİZE bezlerini görüp alışveriş yapıyoruz. Trabzon’un OF ilçesine geldiğimizde sahil yolunda ayrılıp SOLAKLI Deresinin oluşturduğu SOLAKLI Vadisi boyunca ilerleyipDERNEKPAZARI ve ÇAYKARA’yı geride bırakıp KARADENİZ'in en önemli noktalarından biri olan UZUNGÖL’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının HALDİZE Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan UZUNGÖL çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Dünyaya nam salmış meşhur SÜRMENE Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapıyoruz. Doğu Karadeniz bölgesinin başkenti olarak bilinen TRABZON'un AKÇAABAT ilçesinden IŞIKLIKÖYÜ'ne vardığımızda bizi bekleyen minibüslerle KAYABAŞI YAYLASI'na çıkıyoruz. 1850m’de kurulu olan KAYABAŞI YAYLAKENT Evleri'ne yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylada.

 


6. Gün: SAMSUN-ORDU-FATSA-ÜNYE-HAVZA-SULUOVA-AMASYA

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından TRABZON’nun çıkışında bulunan yöresel gıda alışverişi yapıyoruz. Alışverişimizin ardından yeşilin her tonunu görebileceğiniz manzaralar ve Karadeniz eşliğinde EYNESİL-TİREBOLU-ESPİYE üzerinden Giresun'un çıkışında deniz kenarındaki tesislerde kahve (ekstra)  molası veriyoruz. ORDU-FATSA-ÜNYE üzerinden TERME'ye varıyoruz. Ulusoy Tesislerinde serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası verip SAMSUN'dan ayrılıyoruz. Hırçın kız Karadeniz'e veda edip HAVZA-SULUOVA üzerinde AMASYA'ya varıyoruz. Selçuklu Valilerinden Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni görüp, Torumtay’ın Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. AMASYA Müzesi’ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, mühür, El Yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Osmanlı Sultanı II.Beyazıt tarafından 26 yıl valilik yaptığı AMASYA’ya armağan olarak 1482–1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’e yaptırılan II.Beyazıt Külliyesi içerisinde bulunan Cami’yi gezip, Kütüphane, Aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalan eserlerden hala kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinden ve Yalı Boyu evlerinin en güzel noktalarından fotograf çekiyoruz. AMASYA Kalesi’ni ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı (Şehzadeler Konağı) ziyaret edip Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini geziyoruz. Amasya merkezde bulunan TAŞHAN Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7. Gün: ÇORUM-ANKARA-POLATLI-AFYON-UŞAK-İZMİR

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ve müzesini ziyaret ediyoruz. Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. ÇORUM’da leblebi alışverişinin ardından Sungurlu – ANKARA üzerinden Polatlı'ya varıyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızı veriyoruz. Afyon-Uşak yolu üzerinden vereceğimiz molalarla İZMİR'e varıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 6 GECE OTEL KONAKLAMA
 • 6 SABAH KAHVALTISI VE 6 AKŞAM YEMEĞİ
 • AYZETUR REHBERLİK HİZMETİ
 • LÜKS OTOBÜS İLE ULAŞIM
 • TÜRSAB SEYAHAT SİGORTA PAKETİ
 • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR (SU+ÇAY+KAHVE+KOLA+FANTA+KEK)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM GEZİLER

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İLK GÜN ALINAN SABAH KAHVALTISI (20 TL-25 TL)                               
 • ÖĞLE YEMEKLERİ                                                                                                         
 • MÜZE-ÖREN YERİ MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ                                   
 • YAYLA MİNİBÜS ÜCRETLERİ ( 45+45 )İKİ YAYLA KONAKLAMASI İÇİN ALINAN
 • ZİLKALE VE KARAGÖL MİNİBÜS ÜCRETİ ( 40 + 50 )
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL)
 • BATUM’DA ULAŞIM + REHBERLİK HİZMETİ (85 TL)
 • (İKİ YAYLA KONAKLAMASI DIŞINDA ZORUNLU MİNİBÜS ÜCRETİ YOKTUR)EKSTRA ÜCRETLER ARAÇTA ALINMAKTADIR.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 02, 15, 16, 22, 23, 29, 30 Haziran • 06, 07, 13, 14, 20, 21, 27 Temmuz • 03, 04, 09, 10, 17, 18, 24, 25 Ağustos

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  02.06.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  15.06.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  16.06.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  22.06.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  23.06.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  29.06.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  30.06.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  06.07.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  07.07.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  13.07.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  14.07.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  20.07.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  21.07.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  27.07.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  03.08.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  04.08.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  09.08.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  10.08.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  17.08.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  18.08.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  24.08.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »
  25.08.20191300.00 TL1600.00 TL 1300.00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  3 - 12 Yaş 800.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Boydan Boya Karadeniz Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  * Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

  * Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

  * Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

  * Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

  * Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  * Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

  * Çocuk indirimi: Çocuk  katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

  * Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

  * Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

  * Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

  * Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

  * Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti gösteri bileti /kdv kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  1.Kastamonu 4*MÜTEVELLİ OTEL

  2.Samsun SAMSUN-HAMPTON BY HİLTON OTEL.

  3.Trabzon KAYABAŞI YAYLAKENT OTEL

  4.Artvin Hopa SARP OTEL , PERONTİ OTEL veya TERZİOĞLU OTEL

  5.Trabzon AKARSU OTEL YAYLAKENT

  6.Amasya TAŞHAN OTEL

  Ekstra Turlar

  • YAYLA MİNİBÜS ÜCRETLERİ ( 45+45 )İKİ YAYLA KONAKLAMASI İÇİN ALINAN
  • ZİLKALE VE KARAGÖL MİNİBÜS ÜCRETİ ( 40 + 50 )
  • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL)
  • BATUM’DA ULAŞIM + REHBERLİK HİZMETİ (85 TL)
  • (İKİ YAYLA KONAKLAMASI DIŞINDA ZORUNLU MİNİBÜS ÜCRETİ YOKTUR)EKSTRA ÜCRETLER ARAÇTA ALINMAKTADIR.