Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

KUZEY EGE TURU (EDREMİT KÖRFEZİ-ASSOS/TRUVA-ÇANAKKALE)

BOZCAADA ASSOS BEHRAMKALE

Konaklama : ASSOS BARBAROSSA DELUXE

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : OTOBÜS

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 475 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

BOZCAADA - KAZDAĞLARI - ASSOS
 

TROİA ANTİK KENT - ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER

27 - 28 - 29 EKİM

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL 

 

 

BOZCAADA ÜZÜM BAGLARI - SUTÜVEN ŞELALESİ - ASSOS ANTİK KENTİ
RÜZGAR GÜLLERİ - CENEVİZ KALESİ - MERYEMANA KİLİSESİ - 
BEHRAMKALE - ŞEHİTLİKLER - TROİA ANTİK KENTİ

 

1.Gün: Sabah 06.00’da Üçkuyular Shell Benzinlik önü (Fahrettin Altay) , 06:20 Üçyol Meydan Yazaneler , 06:40 Alsancak 07:00 Bornova 07:25 Karşıyaka – Bostanlı – Ayzetur ofis önünden  misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun bir tesiste vereceğimiz kahvaltı (ekstra) molasının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Gezimize Zeytinli Köyünde bizleri bekleyen minibüslere (ekstra) binerek devam ediyor ve Hasan Boğuldu Göletini ile Sütüven Şelalesini görüyoruz.Daha sonra Rehberimiz eşliğinde ADATEPE köyünü panoramik olarak görüyor ve Çam ağaçları içerisinde kısa bir yürüyüşümüzün ardından ZEUS ALTARI nı fotoğraflıyoruz. Daha sonra rehberimizin uygun gördüğü bir noktada öğle yemeği (ekstra) için mola veriyoruz. Ardından bir tarafımıza zeytinin yeşilini bir tarafımıza Ege Denizi’nin mavisini alarak Batı Anadolu’nun en önemli antik kentlerinden bir tanesi olan Asoss antik kenti hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra antik tiyatro, nekropol, akropol, Murat Hüdavendigar Camii, Osmanlı kale kalıntıları ve kale surlarını, Athena Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra şehrin esas olarak kurulduğu bir Pers savaş tanrısından ismini alan Behramkale Köyünü görüyoruz. Köy gezimizin ardından tertemiz denizi ile ünlü Anadolu’nun en eski ticaret limanlarından birisi olan Asoss Antik Limanda KADIRGA koyunda bulunan ASSOS BARBARROSA  DELUXE otelimize yerleşiyoruz.(Otelimiz Kadırga Koyunda Midilli Manzarası eşliğinde bulunmaktadır)

 

2.Gün : Sabah otelde alınacak kahvaltımızın ardından erken saatlerde TRUVA ANTİK kentine ulaşıyoruz.(2018 TROİA YILI) Helen ve  Paris aşkının hikayesini Ayzetur Rehberimizden dinliyor ve antik kent gezimize Truva savaşının tarihini dinleyerek kenti fotoğraflıyoruz.Daha sonra Geyikli iskelede bizleri bekleyen Feribot ile BOZCAADA ya geçiyoruz. Çanakkale Boğazı’nın Ege Deniz ağzında bulunan ülkemize ait iki adadan biri olan Bozcaada gezimize başlıyoruz. Alabildiğine uzanan üzüm bağlarını görerek adanın batı burnunda bulunan RÜZGAR GÜLLERİ’ne varıyoruz. Ülkemizin 3.Rüzgar Enerji Santrali olan rüzgar gülleri adanın gurur kaynağı. Panoramik turumuzda HABBELE SAHİLİ’ni ve AYAZMA PLAJI’nı görerek hiç köyü olmayan tek ilçemizin merkezine varıyoruz. Bozcaada kalesi , Alaybey Camii , Köprülü Mehmet Paşa Camii , Meryem Ana Kilisesi , Namazgah Çeşmesi adada göreceğimiz yerler.Daha sonra serbest zamanda öğle yemeği molası veriyoruz.(Arzu edenler meşhur Bozcaada şaraplarından alabilirler)Bu güzel gezilerimizin ardından geyikli iskeleye tekrar dönüyor ve ASSOS da bulunan otelimize tekrar yerleşiyoruz.

 

3.Gün: Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası şehir merkezinde  Çanakkale feribot iskelesinden hareketle otobüsümüzle feribota binerek  yarım saatlik bir yolculuk ardından Gelibolu Yarımadası’na ulaşıyoruz. Bugün sizlerle 102 yıl önce meydana gelmiş bir savaşa rehberimiz eşliğinde tanıklık edeceğiz. 2. gün programımıza Kilitbahir Kalesi ile başlıyoruz Fatih Sultan Mehmet zamanında yapılan bu görkemli kaleyi gördükten sonra merkez tahkimatlarımızdan bir tanesi olan Namazgah Tabyasını ve bonetleri panoramik olarak görüyor asıl tabya ziyaretimizi Çanakkale’nin eşsiz kahramanı Seyit Onbaşının görevli olduğu Mecidiye Tabyası’na ayırıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından sizleri gerçek bir şehitlik olan Şahindere Şehitliği’ne götürüyoruz bu şehitliğin acı öyküsünü rehberimizden dinledikten sonra 253 bin şehidimiz için yapılmış olan Büyük Abidemizi ve tören alanını ziyaret ediyoruz. Morto Koyu’nu sol yanımıza alarak Gelibolu Yarımadası’nın en güney ucu olan ve 25 Nisan 1915 Kara Savaşlarının başlangıç noktası olan Sebdülbahir noktasına gidiyoruz. Burada Yahya Çavuş ve arkadaşlarının şehitliğini ziyaret ediyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Alçıtepe Köyü’ne gidiyoruz. Öğle yemeği molasının ardından gezimize Kuzey Cephesi ile devam ediyoruz. Arıburnu , Anzak Koyu Kuzey Cephesindeki ilk ziyaret noktalarımız olacak. Buradaki ziyaretmiz esnasında Atamızın Anzak askerlerine ve annelerine yazmış olduğu ve Atamıza gelen cevabı sizlerle paylaşıyor ve Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt, Siperler üzerinden 57. Alay Şehitliğimize ulaşıyoruz ve rehberimizden o müthiş destanı dinliyoruz. Çataldere Şehitliği’ni de gördükten sonra bütün Gelibolu’nun en yüksek noktası olan Kocaçimen üzerinden Conkbayırı’na varıyoruz. Bu noktada Atamızın gözünden Anafartalar Ovası’na bakıyor ve dev Atatürk Heykeli’ni fotoğraflıyoruz. Bu ziyaretimizden sonra tekrar feribota binmek üzere Eceabat’a geliyor ve Çanakkale’ye ulaşıyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz.Çanakkale – Ezine ilçesine ulaşıyoruz dileyen misafirlerimiz peynir alışverişi yapabilirler.Daha sonra Ayvacık – Küçükkuyu – Edremit – Burhaniye üzerinden İzmir’e dönüyoruz.Bir başka Ayze tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*2 Gece 4 ve 5* otellerde konaklama                     

*Otellerdeki sabah ve akşam yemekleri                 

*AYZE TUR Profesyonel Rehberlik hizmetleri         

*Seyahat sigorta paketi                                        

*Kişi sayısına göre Lüks Otobüs ile ulaşım              

*Feribot ücretleri

*Araç içerisindeki ikramlarımız                                                       

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk günü alıncak sabah kahvaltısı

*Alınacak alkollü - alkolsüz içecekler

*Öğle yemekleri   

*Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (Assos antik kenti ve Truva antik kenti)

 

                                                  

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

06.00’da Üçkuyular Shell Benzinlik önü (Fahrettin Altay)

06:20 Üçyol Meydan Yazaneler

06:40 Alsancak

07:00 Bornova

07:25 Karşıyaka – Bostanlı

07:30Ayzetur ofis 

MİSAFİRLERİMİZ YOL DÜZERGAHINDAKİ İSTEDİKLERİ DURAKDAN ALINIR...

 

EK BİLGİLER

* Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

* Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

* Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

* Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

* Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

* Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

* Çocuk indirimi, 12 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

* Programdaki konaklamaların tamamı 4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

* Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

* Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

* Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir