Kuzey Karadeniz yayla Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Kuzey Karadeniz Turu 

Benzersiz bir tur programı

Siz hiç bu yaylaları Duydunuz mu ?

Bizler ile birlikte olursanız yayla yayla bölgenin tüm güzellikleri Saklı Cennetlerini keşif edeceğiz ...

Hera Yaylası , Derebalık Yaylası , Hasanlar Barajı !!!!

Güzeldere Şelalesi , Balıklı Yaylası , Torkul yayla Göleti!!!!!!

Pürenli yaylası ve Efteni Göleti !!!!!!

Sarıkaya ve Fakıllı MAĞRALARI 

Acarlar Longozu , Akçakoca , Karasu , Karadeniz sessiz sahil yolu , Sapanca Gölü

5* ve 4* Otellerde Düzce Konaklaması SAPANCA da Konaklama Ayrıcalığı ile .. 

 

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - DÜZCE ULAŞIM

EFTENİ GÖLÜ - GÜZELDERE ŞELALESİ - BALIKLI YAYLASI - PÜRENLİ YAYLASI - OTEL KONAKLAMA

Akşam saat 19.00 da Karşıyaka Mavibahçe , 19:10 Bostanlı İskele , 19:15 de Yunuslar , 19:20 de K.yaka İskele 19:40 Göztepe İskele 19:45 Fahrettin Altay Meydanı 19:50 Poligon 20:00 Hatay Nokta 20:05 Üçyol Meydan 20:15 Lozan Meydanı 20:25 Alsancak Gar Meydanı 20:40 Bornova Ege Acil Önünde siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz.Balıkkesir - Bursa - Sakarya üzerinden sabah saatlerinde Düzce'ye ulaşıyoruz.Sabah saatlerinde ilk olarak uygun bir tesislerde bir mola vererek sabah kahvaltısı yapıyoruz.(ekstra)Daha sonra tesislerimizden ayrılarak Roma döneminden efsaneleşe EFTENİ GÖLÜ ne hareket ediyoruz.Gölün hikayesi Bizans dönemine dayanmaktadır. Bir gün Bizans ordusu savaştan dönerken yolda gölün kıyısında bir konaklama alanı oluşturmuşlar. Yanlarında bulunan prenses Eftalya’nın vücudunda ve suratında yaralar varmış. Prenses gölün suyu ile yıkandıkça ve suyu cildine sürdükçe yaraları iyileşmeye başlamış. Gölün suyu prensesi gün geçtikçe daha güzel bir hale getirmiş. Bunun üzerine Bizans kralı, göl kenarına bir hamam inşa edilmesini emretmiş ve prenses ile bakıcıları burada bırakarak şehre dönmüş.Bir gün prenses kayık ile gölde gezinirken karşı ki dağın eteklerinde gördüğü bir delikanlıya aşık olmuş. Bu delikanlı Osmanlı topraklarında yaşamaktaymış. Genç de prensese aşık olunca buluşmaya başlamışlar. Prenses yine bir gün genç ile buluşmaya giderken kayığı su almış ve batmış. Prenses gölün içerisinde boğularak yaşamını kaybetmiş. Bunun üzerine göl o günden beri Efteni gölü olarak anılmaktaymış.

  

Daha sonra bu güzel görüntülerden üzülerek ayrılarak Melen Gölü manzarası eşliğinde GÜZELDERE ŞELALESİ ne gidiyoruz.Burada çok güzel bir şelale manzarası eşliğinde güzel fotoğraf kareleri yakalıyoruz.Buradan ayrılarak minibüslerimize binerek Balıklı yaylasına tırmanışa geçiyoruz.Gideceğimiz yayla bölgenin en iyi yaylarından birtanesi ve Ağaç çeşitliliğnin en çok olduğu bir yayladır.Bu yaylada Doğa yürüyüşü yapacağız. Daha sonra PÜRENLİ YAYLASI  na çıkıyoruz.Burada muhteşem dogada sıcak çaylarımızı içiyoruz.

   

Daha sonra bu yaylamızdan ayrılarak Düzce merkeze doğru hareket ediyoruz.Otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde olacaktır.Otelimiz merkezde bulunduğundan dolayı dileyen misafirlerimiz akşam saatlerinde otelimizin dışına çıkarak Düzce merkezi gezme imkanı bulacaklardır.


2. Gün: DÜZCE - DİPSİZGÖL ÇAMLIPINAR - HASANLAR BARAJI - TOPUK YAYLALASI

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılarak Bolu'ya doğru hareket ediyoruz.İlk olarak göreceğimiz Dipsizgöl mevkiindeki Çamlıpınar Göleti burada muhteşem doğa harikasını görüyoruz.Göl kenarında panoramik tur yapıyoruz. 

      

Daha sonra buradan ayrılarak Fenerbahçe Spor kulübünün tesislerinin de bulunduğu dillere destan TOPUK YAYLASI na doğru devam ediyoruz.Topuk yaylasında panoramik tur yapıyoruz ve burada bulunan cafe de çay-kahve keyfi yapıyoruz.Ardından Samandere köyünde bulunan ismini de buradan alan Samandere şelalesine hareket ediyoruz.Çevre çavlan, çağlayan ve cadı kazanı gibi ilginç jeolojik özellikler ve yer yer anıt ağaçların da var olduğu zengin ve bakir bitki örtüsüne sahiptir. Samandere Şelalesi Türkiye’nin tescil edilen ilk Tabiat Anıtı’dır. Bulunduğu köye adını veren, tabiat olaylarının meydana getirdiği özellikler ile oluşan Samandere Şelalesi doğal oluşum özellikleri ile Milli Parklar Kanunu gereğince ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce ‘‘Tabiat Anıtı’’ olarak tescil edilmiştir. Samandere Şelalesi’nin de bulunduğu 500 m dere boyunca, anıt ağaçlar, üç adet şelale ve bir de Cadı Kazanı adı verilen derin bölüm de tescillidir ve oldukça ilginçtir.Tabiat anıtı olarak ilan edilen Samandere Şelalesi, koruma altına alınmış doğal bir varlığımızdır. Zengin bitki örtüsünün su sesi ile bütünleştiği şelalede, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüş parkurları, kamp alanları, orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.Buradaki molamızın ardından Düzce merkeze hareket ediyoruz.Otelimize yerleşiyoruz.

Not : 2.günü gezilerimiz genellikle doğa yürüyüşleri şeklinde olacaktır.

 


3. Gün: HASANLAR BARAJI - AKÇAKOCA - ACARLAR LONGOZU - SAPANCA GÖLÜ

Sabah otelimizdeki kahvaltımzın ardından Düzce den ayrılarak Hasanlar Barajına doğru hareket ediyoruz.
Hasanlar Barajı, Düzce’de, Küçük Melen Çayı üzerinde, sulama ve taşkın kontrolü amacı ile 1965 - 1972 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. 
Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.651.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 70,80 m, normal su kotunda göl hacmi 55 hm3, normal su kotunda göl alanı 2,85 km2‘dir. 26.450 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermektedir.Bu güzel güzel barajı manzara fotograflarımızın ardından Yıgılca ilçesinde bulunan SARIKAYA MAĞRASI na gidiyoruz.

    

Batı Karadeniz Bölümünün en büyük mağarası olan Sarıkaya Mağarası, kireçtaşları ve kumtaşlarının kontağında kireçtaşlarının doğrultusu ve dağılımı yönünde eğimli olarak gelişmiştir. İki birimin dokunağında zayıf zondan giren su, bir yandan kireç taşlarını eritmiş, diğer yandan alttaki gevşek marn ve kumtaşlarını fiziksel olarak aşındırmıştır. Kireçtaşları ve kumtaşlarında derine doğru kazılma ile oluşan Sarıkaya Mağarası aynı zamanda bir su geçiş yoludur.Toplam uzunluğu 717 m olan mağaranın ana galeri uzunluğu 510 m, genişliği 80 m, boyu 75 m, tavan yüksekliği 15-40 m’dir. Salonda iki gelişim dönemine ait fosil ve genç damlataş şekilleri bulunmaktadır. Salonun ortasında Aksu Çayı’ndan gelen derenin oluşturduğu küçük bir şelale ve ikinci evreye ait bir kanyon-vadi bulunmaktadır ve ilk oluştuğu bölümden 17 m ve gittikçe artan bir derinliktedir. Melen Çayı tarafından derince yarılmış plato karakterinde bir düzlüğün üzerinde düden konumunda bulunan mağara, yakın çevresinin yüzey sularını toplayarak Aksu Mağarası ile Melen Çayı’na boşaltır.Buradaki ziyaretimizin ardından meşhur FAKILLI MAĞRASI na hareket ediyoruz.Fakıllı mağrası Bulunduğu köyden ismini alan mağaranın toplam uzunluğu 1017 metre, ziyarete açık olan alanı ise 350 metredir. Doğal güzellikler taşıyan mağaranın içinde çeşitli yönlere giden galeriler, sarkıt ve dikitler vardır. Özellikle “Beyaz Oda” olarak anılan bölgeler damlataş bakımından zengindir. Mağara yağışlı dönemlerde, düden girişler ile ciddi miktarda su girişi almaktadır.Daha sonra Karadenizin en güzel sahil kasabalarından birtanesi olan AKÇAKOCA ilçesine hareket ediyoruz.Burada ilk olarak öğle saatlerinde olduğumuz için Öğle yemeğimizi balık menü eşliğinde alıyoruz.Akçakoca Masmavi denizi, güneşli plajları, cıvıl cıvıl caddeleri, tertemiz havası, yemyeşil ormanları, huzur veren şelaleleri ve kaliteli tesisleriyle; bir başkadır Akçakoca…Yazın deniz-kum-güneş üçlüsünün, kışın huzur veren dinginliğinin, baharda ise sportif aktivitelerin en keyifli örneklerini yaşayıp, anılarınıza anı katacağınız bir konumdur Akçakoca…Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul ile Başkent Ankara’nın tam ortasında, size ve sevdiklerinize cennetten bir köşe vaadeden yerdir Akçakoca…Hayatınız boyunca unutamayacağınız saklı güzelliklerle dolu Akçakoca’yı keşfetmeye kelimeler ya da fotoğraflar elbette yetmez. Peki ya siz; bizzat keşfe çıkmaya ne dersiniz?Aşağıdaki link den akçakoca tanıtım videosunu izliyebilirisiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=nYZGNcy7PCE

Ardından AKÇAKOCA dan ayrılarak Karasu üzerinden ACARLAR LONGOZ ORMANLARI na hareket ediyoruz.Longoz ormanlarına ulaştığımızda otobüsümüzden uygun yerde inerek kısa bir orman yürüyüşü yapıyoruz.Ardından buradan ayrılarak Kaynarca ve SAKARYA üzerinden meşhur SAPANCA Gölüne ulaşıyoruz.Sapanca Gölü manzaralı otelimize yerleşiyoruz.Eşsiz güzellikteki Sapanca ilçesinde Akşam saatlerinde dolaşma imkanı buluyoruz.


4. Gün: SAPANCA GÖLÜ - İZNİK GÖLÜ - MUDANYA - TRİLYE - GÖLYAZI - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Sapanca Gölü ne veda ediyoruz.Geyve Pamukova üzerinden Roma ve Selçuklu Devletlerine başkentlik yapmış NİKEA yani İZNİK'e ulaşıyoruz.Burada kısa bir göl gezintisi yaptıktan sonra İZNİK AYASOFYA sını ziyaret edioruz.Yüzyıllar boyu Çini sanatıyla meşhur olan bu ilçede Çini mağzalarında Çini alış-verişi yapıyoruz.Ardıana İznik merkezden ayrılark Bursa üzerinden Mudanya'ya hareket ediyoruz.Mudanyada MUDANYA MÜTAREKE evini ziyaret ediyoruz.ardına zeytinleri ile ün kazanmış eski bir rum kasabası olan TRİLYE ye ulaşıyoruz.Burada öğle yemeğimizi alıyoruz.Ardından TAŞ MEKTEP ve FATİH CAMİİ yi ziyaret ediyoruz.Bu güzel kasabadan ayrıldıkdan sonra Bursa nın en güzel noktalrından birtanesi olan ULUBAT GÖLÜ nün kıyısındaki meşhur GÖLYAZI ya ugruyarak bu güzel turumuzu tamamlıyoruz.

       

Ardından Susurluk - Balıkkesir - Akhisar üzerinden İzmir'e ulaşıyoruz.Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakrak vedalaşıyoruz.Bir başka Ayzetur gezisinde buluşmak üzere ..


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece 4* veya 5* Otel Konaklama
 • Otobüs ile Ulaşım
 • 3 Akşam Yemeği
 • 3 Sabah Kahavaltısı
 • Ayzetur Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Yayla dolmuş ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 02 Haziran • 03, 10, 24 Temmuz

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  02.06.2019775.00 TL975.00 TL 775.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 250.00 TL
  7 - 12 Yaş 550.00 TL
  Taksitler »
  03.07.2019775.00 TL975.00 TL 775.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 250.00 TL
  7 - 12 Yaş 550.00 TL
  Taksitler »
  10.07.2019775.00 TL975.00 TL 775.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 250.00 TL
  7 - 12 Yaş 550.00 TL
  Taksitler »
  24.07.2019775.00 TL975.00 TL 775.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 250.00 TL
  7 - 12 Yaş 550.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Kuzey Karadeniz yayla Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar