Midilli (Lesvos) Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

MİDİLLİ TURU

EKSTRA TUR YOK / TÜM GEZİLER DAHİL

İZMİR - AYVALIK ULAŞIM DAHİL 

AYVALIK - MİDİLLİ GİDİŞ DÖNÜŞ BİLETLERİ DAHİL 

GERA & AGIASOS & KALLONI & PETRA

MOLIVOS & MANDAMADOS &THERMI

1.TUR: 13-14  NİSAN 2.TUR: 27-28 NİSAN

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - MERKEZ - GERA - AGIASOS - KALLONI - PETRA

Sabah saat Sabah 05.00`da Fahrettin Altay Meydanı, 05.10`da Göztepe İskele , 05.20`de Sabancı Kültür Merkezi, 05.30`da, Üçyol  05.45`da Alsancak ,06:00 Bonova Ege Acil 06.10`de Bostanlı –Karşıyaka Ayzetur, Ksk İskelesi ve 06.10`da Mavişehir Mavibahçe önünde buluştuktan sonra komşu ülke Yunanistan`ın en güzel adalarından biri olan Kuzey güzeli Midilli`ye gitmek için yola çıkıyoruz. 08:30’ da Ayvalık Gümrük’ te buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’ da Midilli Gümrük’ te oluyoruz. Buradaki işlemlerin ardından bavullarımızı otobüse yerleştirip, Midilli şehir turuna başlıyoruz. Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısı’ nda rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüş yapıyoruz. Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası Metropol Kilise, Yeni Camii ve Türk Hamamı ziyareti gibi tarihi eserleri geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın ardından Ada’nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros’un memleketi Gera Körfezi’nden geçip Agiasos’ a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü’nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi’ ni geziyoruz.Çarşı meydanında kahvelerimizi yudumluyoruz. Molamızın ardından konaklamamızı yapacağımız otelimize gidiyoruz. Akşam gerçekleşecek Yunan Gecesi için hazırlanıp, saat 21:00’ da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, unutamayacağınız Yunan Sirtaki Gecesini gerçekleştiriyoruz.


2. Gün: MOLIVOS - MANDAMADOS - THERMI - AYVALIK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09:00’da otelimizden ayrılıyoruz.Daha sonra Petra ve Petra’ nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Günümüzün ikinci durak yeri olan Molivos’a geliyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Molivos gezimizin ardından Ünlü yazar Stratis Mirivilis’ in köyü Skamnia’ dan geçerek Mandamados’ a geliyoruz.Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Buradaki moladan sonra da Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas’ ta fotoğraf çekme molası veriyoruz. Thermi üzerinden Midilli merkeze geliyoruz. Merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 17:00 Midilli Gümrükte ki, freeshop alışverişimizin ardından, saat 18:00 feribotu ile Ayvalık’ a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’ e ulaşıp bu güzel gezimizin sonuna geliyoruz.Daha sonra aracımıza binerek İzmir’e doğru hareket ediyoruz.

MİDİLLİ HAKKINDA 

(İngilizce adı Lesvos Adası), Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda bulunan, Yunanistan’a ait bir Ege adasıdır. Yunanistan’ın ana karasından çok, Türkiye’nin Ayvalık İlçesi’ne yakın olan ada, Yunanistan’ın Girit ve Rodos’tan sonra 3. büyük adasıdır. Midilli Ayvalık arası 14 deniz milidir.

Adanın merkezi Mytilene’dir. Bizler adayı her ne kadar Midilli olarak adlandırsak da, adanın bilinen yerel ismi Lesvos’dur. Lesvos ismi ise ünlü Yunan şairi; Midilli’de dünyaya gelen Sappho’ dan gelmektedir.  Osmanlı İmparatorluğu’nun en ünlü denizcilerinden Barbaros Hayrettin Paşa 1467 yılında bu adada doğmuştur. Adanın nüfusu Limni ve Bozbaba Adaları ile beraber 115.000 civarındadır. Midilli Adası, 370 km sahil uzunluğuna sahiptir. Ada 3 büyük körfez; Kalloni, Gena ve Polichnitos Körfez’leri ile çok sayıda koylara sahiptir.

Yunanistan’ın  Ege Bakanlığı’nın, Kuzey Ege Bölge Valiliği’nin ve Yunanistan Ege Üniversitesi’nin Rektörlüğü’nün yer aldığı önemli bir yerleşim merkezidir. Adada, turizm 1980 yılından sonra gelişmeye başlamıştır.

Midilli Adası’nda Akdeniz’in en büyük kalelerinden biri olan Midilli Kalesi (Kastros’u)bulunmaktadır. Gatelluzi tarafından yapılmış görkemli kule, etkileyici kubbeye sahip olan Agios Therapontas Kilisesi ve liman uçundaki Özgürlük Heykeli, şehrin simgelerindendir.

Midilli Adası, Yunanistan’ın en önemli uzo üretim merkezlerinden birisidir. Midilli Adası plajları, otelleri, restoranları, alışveriş imkanları, köyleri, günlük Midilli turları ve eğlence açısından her tür talep ve ihtiyacı karşılayabilen, yoğun bir gece hayatına sahip olan düzenli ve canlı bir şehirdir.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otel de Konaklama + Sabah Açık Büfe Kahvaltı
 • İzmir - Ayvalık Arası Ulaşım
 • Ayvalık Midilli gidiş dönüş feribot ücretleri
 • 2 gün boyunca otobüs gezileri ve transferler
 • Program boyunca Türkçe rehber hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde alınan ekstralar
 • Yunan Sirtaki Gecesi
 • Öğle yemekleri
 • Müze, Ören girişi ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Vize Ücreti 120 EURO (YEŞİL PASAPORTA VİZE GEREKMEK-MEKTEDİR)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 13, 27 Nisan

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  13.04.2019130.00155.00 130.000 - 3 Yaş 40.00
  3 - 12 Yaş 80.00
  Taksitler »
  27.04.2019130.00155.00 130.000 - 3 Yaş 40.00
  3 - 12 Yaş 80.00
  Taksitler »

  Yorumlar


  Midilli (Lesvos) Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar