Müşteri Hizmetleri : 0232 364 10 65

SAMOS TURU (TÜM ADA TURLARI DAHİL)

SAMOS ADASI - KARLOVASİ

Konaklama : AEGEON OTEL

Tur Süresi : 3 GÜN - 2 GECE

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : KARŞIYAKA - FAHRETTİN ALTAY - ALSANCAK - BORNOVA

Ulaşım Şekli : HIZLI KATAMARAN

Ayrıntılı bilgi için 0232 364 10 65

Kişi Başı : 99 € 'dan Başlayan Fiyatlarla...

SAMOS TURU (TÜM ADA TURLARI DAHİL)

Sosyal Medya'da Beğen & Paylaş

Tur Programı - Detayları

Samos Adası Turu (2 Gece) - Tur Programı

 

2 GECE ODA&KAHVALTI KONAKLAMA

 

GİDİŞ – DÖNÜŞ FERİBOT BİLETLERİ

 

2 ADET ADA TURU HEDİYE !!!

 

Seferihisar-Karlovasi

Sabah saat 06.30’da Sığacık Teos Marina’da Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 08.00’da kalkacak olan feribotumuza biniyoruz. Yaklaşık 1 saat 55 dakikalık keyifli bir yolculuğun ardından Samos Adası Karlovasi Limanına yanaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, misafirlerimiz otellerine yerleşiyorlar (odalara giriş saati 14.00’dır). Dileyen misafirlerimize Karlovasi’de bulunan ünlü Potami plajında denizin keyfini çıkartmalarını ve deniz kenarında güneşlenirken ada lezzetlerini tatmalarını ve Karlovasi Şehir merkezindeki cafelerde ve tavernalarda şehrin keyfini çıkartmalarını öneriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile alacağımız Taverna gecesi saat 20.00'da başlayıp geç saatlere kadar devam etmektedir.

Karlovasi Turu

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından, saat 10.00'da otellerin önünden kalkacak olan otobüsümüze biniyor ve yola çıkıyoruz. Bir yanımızın yemyeşil ormanlarla, diğer yanımızın ise masmavi denizle çevrili olduğu yoldan seyahatimize devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Agios Konstantinos ve Avlakia gibi küçüklü büyüklü şirin köylerin içinden geçtikten sonra, adanın başkenti olan Vathy’e ulaşıyoruz. Vathy’de Arslan heykelini ve Pisagor meydanını yakından tanıyoruz. Burada geöireceğimiz öğretici dakikalardan sonra yolumuza devam ediyor ve Samos’un en meşhur plajlarına sahip olan, tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos’dan izler taşıyan Kokari’ye varıyoruz. Bu şirin beldede vereceğimiz yemek molamız esnasında dileyen misafirlerimiz, Samos mutfağının eşsiz tatları ile karnını doyururken, dileyen misafirlerimiz ise masmavi denizin tadını yüzerek çıkartabiliyorlar. Kokari’de geçirdiğimiz keyifli saatlerimizin ardından, hemen 10 dakikalık uzaklıkta bulunan Navagos sahilinde kısa bir deniz molası daha veriyoruz. Masmavi denizi ile meşhur Navagos Beach misafirlerimize unutulmaz bir keyif verecektir. Bu kısa deniz molamızın ardından Karlovasi’ye geri dönmek için yola çıkıyoruz. Sahil boyunca yapacağımız bu dönüş yolculuğu esnasında, doğanın kucağında bülbül sesleri eşliğinde kahvelerimizi yudumlamak için Manolates köyü eteklerinde bulunan Aidonia’da kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından kısa bir süre sonra Karlovasi’ye varmış oluyoruz.

 

Karlovasi-Seferihisar

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımız boşaltıyor ve saat 09.00’da olan turumuz için otel önünde hazır oluyoruz. İlk olarak Karlovasi’de Potami Plajı'nın hemen üstünde bulunan çok şirin bir Kilise'de mola veriyor ve hemen kilisenin altında bulunan Potami plajına doğru bir fotoğraf çektirmeden oradan ayrılmıyoruz. Daha sonra Pisagor’un doğum yeri olan Pythagoria’ya doğru yol alıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk olarak şirin sokakları ve yemyeşil doğası ile ünlü Pirgos köyünden geçiyoruz. Samos’un ünlü ballarının tadına varmak ve alışveriş yapmak için bal kooperatifinin satış mağazasına uğruyoruz. Ardından adanın tarım merkezi sayılan Koumaradei köyünü ziyaret ediyoruz. Ünlü Pythagoras kupalarının yapıldığı bir atölyeye konuk oluyor ve diğer adı “Adalet Kupası” olan bu matematiksel kupanın yapımını izliyoruz. Dileyen misafirlerimize gerek kendileri için gerekse de hediye etmek için bu olağanüstü tasarıma sahip kupalardan almalarını tavsiye ediyoruz. Seyahatimiz esnasında geçtiğimiz yolların üzerindeki üzüm bağlarını görüyor ve adanın neden ünlüce bir Şarap adası olduğunun farkına varıyoruz. Kısa bir seyahatin ardından Pythagoria’ya vardığımızda, birbirinden güzel evleri ve tertemiz sahili ile ünlü bu turizm cennetinde antikçağın mimarlık eserlerini ve Lykourgos Logothetis kalesini panoramik olarak görüyoruz. Yaz aylarında 24 saat hareketli olan bu güzel beldenin çarşısında öğle yemeği ve alışveriş molası verdikten sonra (dileyen misafirlerimiz denizinde tadını çıkartabilirler) Karlovasi’ye doğru yola çıkıyoruz. Saat 16.00’da Karlovasi Limanına varıyor ve Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından saat 17.00’da Karlovasi’den kalkarak Sığacık’a gidecek olan feribotumuza biniyoruz. Bu yemyeşil doğası ve masmavi denizi ile ünlü adada geçirdiğimiz eğlenceli vaktin yorgunluğunu yapacağımız yaklaşık 1 saat 55 dakikalık yolculuk esnasında üzerimizden atmaya çalışıyoruz. Not : Rehberin yol güzergahı üzerinde değişiklik yapma hakkı vardır.

NOT : İZMİR İLE FERİBOT ARASI ULAŞIM İÇİN DETAYLI BİLGİ ALINIZ ..

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Seferihisar - Karlovasi - Seferihisar Gidiş - Dönüş Feribot Bileti
 • 2 Gece Oda & Kahvaltı Konaklama
 • Ayzetur Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • 2  Gün Ada Turu
 • Zorunlu Sigorta 
 • Liman Transferi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize Ücreti (120 € )
 • Seyahat Sağlık Sigortası (10 € )
 • Taverna
 • Kişisel Harcamalar
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

EK BİLGİLER

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan AYZE TUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin,minimum 6 ay geçerli pasaportları olması gerekmektedir. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz