Diyarbakırlı Gap Turu 2020

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

DİYARBAKIRLI GAP TURU

DİYARBAKIR DAHİL

7 GÜN - 6 GECE (YP)

ANTAKYA - GAZİANTEP - HALFETİ - HARRAN - ŞANLIURFA - MARDİN - MİDYAT - HASAN KEYF

NEMRUT DAĞI - DİYARBAKIR - KAHTA- ADIYAMAN - KAHRAMANMARAŞ - ADANA - MERSİN - KONYA

GÖBEKLİTEPE DAHİL..

TARSUS ŞELALESİ , MERSİN DENİZ MÜZESİ DAHİL ....

   Tur Çıkış Tarihleri : 03, 06, 11, 17 Nisan • 22, 23 Mayıs (Ramazan Bayramı)   

Tur Programı

1. Gün

İZMİR –ADANA - ANTAKYA –GAZİANTEP

Akşam saat 17.00’de Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 17:15 de Bostanlı İskele 17:25 de AYZE Turizm önünden, 17:35'de Bayraklı Üst Geçit , 17:45 ’de Alsancak Gar, 17:55 Lozan Meydanı, 18.20’de Üçkuyular Fahrettin Altay, 18.30’da Hatay Nokta Durağı, 18:40'da Üçyol Meydan ve 19.00’da Bornova Ege Ün. Acil önünden siz misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Uygun Tesislerde molalar vererek Afyon–Konya üzerinden sabah saatlerinde ADANA’ya ulaşıyoruz.  

2. Gün

ANTAKYA –GAZİANTEP

Sabah saatlerinde kahvaltı (ekstra) molasını, Adana’nın çıkışındaki Mıstık Usta Dinlenme Tesisi’nde veriyoruz. Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetlerinin yaşanmış ihtişamının sergilendiği MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Rehberimizin eşliğinde  tüm dillerin ve dinlerin yaşadığı mistik Antakya sokaklarını fotoğraflıyoruz. NEDCAR DAĞI eteklerindeki ST.PİERRE KİLİSESİ’ni ziyaret ettikten sonra öğle yemeği (ekstra) için enfes yöresel yemekleri tadabileceğimiz Anadolu Restoran’a gidiyoruz. Antakya’ya veda ederek Gaziantep’e gidiyoruz. GAZİANTEP’te yöresel lezzetlerin satıldığı BÜYÜK PASAJ’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından Gaziantep merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün

GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Zeugma (Belkıs)’dan çıkarılan mozaikleri görmek için GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ’ni geziyoruz. Güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu eden siz misafirlerimiz ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE'ye gidiyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Medeniyetler beşiği HARRAN’a gidip  KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz. Peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Siz arzu eden  misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ'ne (ekstra) gidiyoruz.

4. Gün

ŞANLIURFA -MARDİN – MİDYAT

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ'ni gezip LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ (MOR BEHRAM) – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ – DEYRULZAFARAN MANASTIRI (Güneşe tapanlar Manastırı ) 'nı ziyaret ediyoruz. Tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve DEYRULUMUR MANASTIRI'nı (MOR GABRIEL) ziyaret ediyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alışverişi yapıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5. Gün

MİDYAT -HASANKEYF –DİYARBAKIR- KAHTA -NEMRUTDAĞI –ADIYAMAN

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını gördükten sonra vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından Batman üzeri Diyarbakıra varıyoruz.DİCLE nehrini görerek  GAZİ KÜŞKÜ  (Seman Köşkü) ziyaret ediyoruz. 15. yy.da inşa ettirilmiş olan bu yapı Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşımaktadır. Atatürk, Çanakkale Savaşından sonra 1916 yılı Şubat ayı sonlarında 16. Kolordu Komutanı olarak Doğu, cephesinde görevlendirilmiş, 14 Mart 1916 günü Kolordu Karargahı olan Diyarbakır'a gelmiştir. Diyarbakır surlarının dışındaki GAZİ Köşkü kendilerine konut olarak tahsis edilmiştir. Atatürk 27 Mart 1917 tarihine kadar bu köşkte kalmıştır.DİYARBAKIR ULU CAMİİ ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi (ekstra) yiyoruz. Adıyamangüzergahı üzerinden KAHTA’ya ulaşıp dolmuşlarla (ekstra) NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz.KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “krallar dağı” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyrediyoruz. Daha sonra Kahta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

6. Gün

ADIYAMAN - KAHRAMANMARAŞ - ADANA

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Adıyaman merkezden Kahramanmaraş'a doğru hareket ediyoruzKAHRAMANMARAŞ’da panoramik şehir turu yaptıktan sonra meşhur Maraş dondurması (ikramımızdır) için kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Osmaniye'ye hareket ediyoruz. Osmaniye'ye vardığımızda ilk olarak kentin sembollerinden bir tanesi olan OSMANİYE KENT Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından rehberimiz eşliğinde Osmaniye'nin eşsiz lezzetlerinden bir tanesi olan Bayram Kömbesi alışverişi yapıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Osmaniyeden ayrılarak Adana'ya hareket ediyoruz. Çukurovanın eşsiz manzaraları eşliğinde Adanaya vardığımızda ilk olarak günümüzde daha kullanılan tarihi Taş Köprü'de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Eşsiz mimarisi ile Adana nın sembolü haline gelen SABANCI MERKEZ CAMİİ yi ziyaret ediyoruz. Ardından saatlerimiz Akşam üstünü gösterdiğinde rehberimizin verdiği zaman diliminde Adana çarşısında serbest zamanda yöresel alışveriş molası veriyoruz. Ardından belirlenen noktada buluşurak konaklayacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde.

7. Gün

ADANA - TARSUS - MERSİN - KONYA - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Tarsus'a hareket ediyoruz. Sabahın erken saatlerinde Tarsus şelalerinde çay-kahve molası veriyor ve fotoğraf çektiryoruz. Ardından Tarsus'u panoramik olarak gördükten sonra Mersin'e doğru hareket ediyrouz.Mersin'e ulaştığımızda Mersin Deniz Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimizin ardından zamanımız müsait olur ise Atatürk Evi Müzesini gezme imkanı buluyoruz. Ardından meşhur Kızkalesini fotoğraflıyoruz. Ardından Mersinden ayrılıyoruz. Silifke Karaman üzerinden Konya'ya ulaşıyoruz. Konya’da MEVLANA TÜRBESİ ve MÜZESİ’ni gezip serbest zamanda öğle yemek (exstra) molası veriyoruz. Bu ziyaretimizin ardından İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Afyon ve Kula’daki ihtiyaç molalarının ardından  İzmir’e varıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 5 gece otelde konaklama
 • Oteldeki 5 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği
 • AYZETUR Rehberlik hizmeti                 
 • Seyahat Sigorta  Güvence Paketi        
 • Lüks araçla  ulaşım
 • Araç  içindeki ikramlar
 • Tur Proğramında yer alan tüm geziler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı*Son gün  akşam yemeği
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Halfeti Gölü tekne turu
 • Nemrut dolmuş ücreti
 • Urfa Sıra Gecesi 
 • Tüm yolculuk esnasın daki yiyecek ve içecekler            

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar

  Serpil Kocadağ
  Çok çok guzel ve keyifli bir Doğu Ekspresi gezisi oldu. AYZETUR ekibine, çok ilgili ve güleryüzlü (her türlü kahrimizı çeken) kaptanlarımıza ve özellikle muhteşem insan, bilgi küpü (tanımaktan gerçekten mutlu olduğumuz) Erdal beye teşekkür ederiz.Kars Erzurum ve Van otelleri özellikle çok güzeldi . Teşekkürler herkese tavsiye ediyorum.
  27.01.2020
  SABRİYE ÖZKAN
  Sizinle geçen sene doğu anadolu ve güney doğu turumuzdan çok memnun kaldık bu sene yine hazırız programlarınızı koyarsanız seviniriz
  27.01.2020
  Fatma Apaloğlu
  İzmirde ilk olarak gitigimiz balkan turunda Ayzetura kazasız belesız hic sorunsuz sanki özel aracta gidiyormuş gibi sarsmadan hic birimizin ici bulanmadan itinayla araba kullanan şöförlere vede dokuz günde akrabadan öte her birimize ayrı ayrı özen gösteren tatlı diliyle güler yüzüyle bize tatlı anlatımlarıyla yolculugumuzu cok güzelleştiren yücel bey ve semra hanıma cookcooook teşekkür ederiz sanki pisikolok gibi her birimizin istedigi ben bir daha öyle bir tur yapmadım Bu arada yeni siteniz hayırlı olsun Başarılarınız devamını diliyorum.
  15.01.2020
  Kadriye Şen
  Bolu,Abant,Kartalkaya,Kartepe ve Uludağ muhteşem bir geziydi.Kesinlikle tavsiye ediyorum.AYZETUR ve rehberimize çok teşekkür ederim.
  15.01.2020
  Sevda arak
  29 ekimde yapmış olduğumuz Edirne ve trakya turunda rehberimiz Sedef hanım ve kaptanlarımıza öncelikle teşekkürler... Bu güne kadar yapmış olduğumuz gezilerin içinde en sıcak ve samimi olanı idi... Gene görüşene kadar hoşçakalın.. Ayzetur ile kalmaya devam ediyoruz.
  15.01.2020

  Diyarbakırlı Gap Turu 2020 Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Tur esnasında araçta ve kalınan otel , tesislerde kaybolan eşyalardan sorumlu olan misafirlerimizin kendisidir.Ayzetur bu konuda sorumluluk kabul etmez.
  • Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
  • Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
  • Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan AYZETUR’UN Sorumluluğu Yoktur.
  • Tüm turlarımızda çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin yanında uygulanmaktadır.
  • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığı taktirde Ayzetur olarak misafirlere tur çıkış tarihinden 48 saat öncesine kadar iptalini bildirmek durumundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.
  • Uçaklı Turlarda AYZETUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
  • Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda AYZETUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
  • Otellerde aynı şartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapma hakkına sahipdir AYZETUR.
  • Turlarda gerçekleştirilen araç şartı D2 belgeli turizm aracı olmak kaydı ile kişi sayısına göre 27, 30 , 35 ve 46 lık olmak üzere değişiklik gösterebilir.
  • Tüm yolcularımızın zorunlu olarak Seyahat sağlık sigortası yapma zorunluluğu mevcuttur.

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar