Likya Turu 12 Adalar Fethiye

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

LİKYA TURU - 12 Adalar Fethiye

  Ramazan Bayramı Özel Tek tarih  

    Dalyan İztuzu Plajı , Kaya Mezarları , Caounos Antik kent , 12 Adalar Tekne Turu , Fethiye Merkez , Kaş , Kalkan , Kekova Batıkkent tekne turu , Üçağız , Ölüdeniz ,    Kelebekler Vadisi , Saklıkent , Köyceğiz , Göcek  

  23 Mayıs çıkışlı 4 Gün - 3 Gece (yp)  

Akşam Fethiye Mehtap Turu Farkı ile ..

12 Adalar Tekne Turu Farkı ile ...

Kekova Batıkkent Tekne Turu Farkı ile ..

Tur Programı

1. Gün

DALYAN-İZTUZU-FETHİYE

Sabah saat 06:30’da Mavişehir Mavibahçe AVM önü 06:45 de Bostanlı İskele 07.00 de Karşıyaka AYZE TURİZM önünden,07.15 de Bayraklı İskele 07.25 Bornova Öğretmenler evi duragı 07.30 Bornova Ege Üni  07:40’da Alsancak Lozan meydanı 07.55 Üçydol’an, 08:00’de Hatay Nokta Durağı 08.20 de Üçkuyular’dan misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Öğle saatlerinde antik adı CALBİS olan Fiyort tipi doğal kanalın kıyısındaki DALYAN’a varıyoruz. Burada hazır olan teknelerimizle antik (ekstra) CAUNOS KENTİ (Diğer adı “Kbid” olan Kaunos Antik Kenti, Arkaik Dönem’den Bizans İmparatorluğu zamanına kadar yerleşim amaçlı olarak kullanılmış.Miletos’un ikiz çocuklarından Kaunos öncülüğünde inşa edildiği anlatılan yerleşim, ilk kurulduğu dönemde liman kenti olmasına rağmen M.Ö. 200’lü yıllarda yaşanan Rodos Depremi’nde yatağı değişen Dalaman Çayı’nın biriktirdiği alüvyonlar nedeniyle denizden uzaklaşmış.Kaya mezarlarının en ünlü bölümünü oluşturduğu kentte yapılan kazı çalışmaları sonucunda sur duvarları, agora, hamam, tiyatro ve tapınak bölümleri gün yüzüne çıkartılmış) kıyısından geçerek etkileyici KAYA MEZARLARI’nı izleyerek İZTUZU sahiline ulaşıyoruz. Dünyada nesli tükenmek üzere olan CARETTA’ların yaşadığı İztuzu plajında deniz molası veriyoruz.Ardından tekrar teknelerimizle Dalyan’a dönüp arabamıza binip Fethiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Fethiye’de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.(Akşam yemeği konaklama otelimizde

2. Gün

12 ADALAR TEKNE TURU

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Fethiye limandan 12 ADALAR Tekne turuna çıkıyoruz. (ekstra)Kızılada , Kleopatra Hamamı , Göbün Koyu , Tavşan Adası , Katrancı Adası , Yassıcılar Adası , Domuz Adası , Samanlık Koyu , Şovalye Adası göreceğimiz yerler arasında. Günboyu denizin keyfini çıkardıktan sonra akşamüzeri Fethiye merkeze dönüp deniz kenarında çay kahve molasının ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde. .(Akşam yemeği konaklama otelimizde)

ŞOVALYE ADASI Fethiye Limanının kuzeyinde yer alan ada, limana girişleri denetim altında tutabilecek konumu ile çok eski dönemlerden beri stratejik bir öneme sahiptir. 15. yüzyılda Rodos Şövalyeleri’nin adada yaptırdıkları kale ile kenti uzun süre denetimlerinde tuttukları bilinmektedir. Geç Roma döneminde de kullanıldığı buluntulardan anlaşılan adada bugün bu kalenin surlarının, evlerinin, eski sarnıçların ve çeşitli mozaiklerin kalıntıları görülebilir. Günümüzde bir sayfiye ve günübirlik konaklama alanı olarak kullanılan Şövalye adasında bir otel, iki apart otel, bir restoran, plajlar ve piknik alanları bulunmaktadır. Fethiye’ye 1,5 mil uzaklıktaki adaya yaz aylarında 10-19 saatleri arası düzenli deniz dolmuş seferleri yapılmaktadır. En sıcak yaz günlerinde bile Akdeniz melteminin serinlettiği Şövalye Adası Fethiye’nin vazgeçilmez yerlerinden birisidir. KIZIL ADA Gün batımında, güneş vurduğunda taş ve toprağın rengi kızıla döner ve kıpkırmızı bir renk kaplar adayı. Kızıl ada ismini bu renk oluşumundan almıştır belki de, bilinmez.... Adanın güney ucunda deniz trafiğine yön veren bir deniz feneri, bir deniz ürünleri restoranı ve bekçisinin evi dışında hiç bir yapı yoktur. Kuzey batısındaki irili ufaklı kayalıklar (Deliktaş Adaları) dalış ve balık meraklıları için çok elverişlidir. Kızıl Adanın dalgalara kapalı doğu kıyısında yüzmeye ve demirlemeye elverişli geniş kumsalı gerek mavi yolcuların gerek günlük tur teknelerinin uğradıkları bir koydur. KATRANCI ADASI  İlçenin en önemli kamping alanlarından olan Katrancı koyunun tam karşısında bulunan ada adını buradan almıştır. Teknelerin yanaşmasına pek uygun olmayan ada çevresi daha çok balık tutkunları için vazgeçilmezdir. GÖCEK ADASI Yatçıların vazgeçilmez uğrak yeri olan şirin tatil beldemiz Göcek’in karşısında yer alan Göcek Adası çevresinde teknelerin yanaşabileceği bir çok koy bulunmaktadır. Çam ağaçları ile kaplı bu şirin ada; yüzmek ve demirlemek için sakin bir yer arayanlara pek çok seçenek sunmaktadır.YASSICALAR İrili ufaklı 5 adacıktan oluşan yassıca adaları günübirlik tur teknelerinin en uzun süre kaldıkları yerdir. Güney – Kuzey yönünde uzanan ana adanın kuzey ucu kumsal olup yüzmek için idealdir. Yöre çeşitli su sporlarının yapıldığı bir eğlence merkezidir. Birbirlerinden daracık boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, her dönemeçte yeni bir güzellikle karşılaşmak, doyumsuz bir macera gibidir. Hele mehtaplı bir gecede Yassıcalar’da demirlemişseniz kendinizi hayal dünyasında sanabilirsiniz. Yassıca adlarının en güney ucunda bulunan Hacı Halil Adası (zeytinli ada) bölgenin özel mülkiyet olan tek adasıdır. Üzerinde Osmanlı döneminden kaldığı sanılan bir zeytin sıkma tesisi bulunmaktadır.

3. Gün

KAŞ-KAPUTAJ PLAJI – KEKOVA TEKNE TURU-SAKLIKENT

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp KAŞ’a hareket ediyoruz. Kaputaj Plajı’nda vereceğimiz fotoğraf molasının ardından KEKOVA tekne turumuzu yapmak için Üçağız’a ulaşıyoruz. Batık Şehir Kekova gezimiz sonrası Kaleköy ve Simena Kalesi’ni görüyoruz. Daha sonra Kaş’da vereceğimiz serbest zamanın ardından SAKLIKENT’e gidiyoruz.  Günün sonunda Fethiye’ye geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.(Akşam yemeği konaklama otelimizde)

4. Gün

ÖLÜDENİZ-KÖYCEĞİZ

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Fethiye’nin en ünlü beldesi ÖLÜDENİZ’e hareket ediyoruz. Ölüdeniz plajında denize girip güneşleniyor ve çevre gezisi yapıyoruz. Bu keyifli saatlerin sonunda Fethiye’ye veda edip yolumuzun üzerindeki KÖYCEĞİZ’e ulaşıyoruz. Serbest  zamanda akşam çaylarımızı içip çevre gezimizi yaptıktan sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Çine’de çöp şiş(ekstra)yemek için mola veriyoruz. Daha sonra Aydın üzerinden İzmir’e varıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 3 Gece Ölüdeniz 4* Otel konaklama                                          
 • Oteldeki sabah kahvaltısı ve Akşam yemeği                                     
 • Ayzetur Profesyonel Rehberlik hizmetleri                                               
 • Lüks araç ile ulaşım                                    
 • Seyahat Sağlık Sigorta Paketi                                            
 • Araç içi İkramlarımız                                                                                                     

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • * Alınacak tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
 • * Öğle yemekleri
 • * Saklıkent – Ölüdeniz Giriş ücretleri
 •  * Dalyan ve Kekova tekne turu ücreti                                                
 • * 12 Adalar Tekne turu

                                                                                               

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Likya Turu 12 Adalar Fethiye Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Tur esnasında araçta ve kalınan otel , tesislerde kaybolan eşyalardan sorumlu olan misafirlerimizin kendisidir.Ayzetur bu konuda sorumluluk kabul etmez.
  • Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
  • Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
  • Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan AYZETUR’UN Sorumluluğu Yoktur.
  • Tüm turlarımızda çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin yanında uygulanmaktadır.
  • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığı taktirde Ayzetur olarak misafirlere tur çıkış tarihinden 48 saat öncesine kadar iptalini bildirmek durumundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.
  • Uçaklı Turlarda AYZETUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
  • Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda AYZETUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
  • Otellerde aynı şartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapma hakkına sahipdir AYZETUR.
  • Turlarda gerçekleştirilen araç şartı D2 belgeli turizm aracı olmak kaydı ile kişi sayısına göre 27, 30 , 35 ve 46 lık olmak üzere değişiklik gösterebilir.
  • Tüm yolcularımızın zorunlu olarak Seyahat sağlık sigortası yapma zorunluluğu mevcuttur.

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar