Uçaklı Elegance Karadeniz Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

   ELEGANCE KARADENİZ TURU  

  UÇAKLA DOĞU KARADENİZ TURU   

   ARTVİN’Lİ ,BATUM’LU ,KARACA MAĞRASI DAHİL PROGRAM...(5 Gün-4 Gece)  

   DOĞU KARADENİZİN EN GÜZEL UZUNGÖL MANZARASINA SAHİP KARASTER       YAYLASI FARKI İLE…  

1 Gece Akçaabat KAYABAŞI YAYLA TESİSLERİ’ nde Y.P. Farkı ile ….

SÜMELA MANASTIRI , GÜMÜŞHANE KARACA MAĞRASI FARKI İLE …. 

1 Gece Uzungöl Limonsuyu Yaylası da Y.P Konaklama Farkı ile …… 

Fırtına Deresinde Rafting ve Ziplene imkanı

MENÇUNE ŞELALESİ FARKI İLE …. HAMSİKÖY FARKI İLE …

1 Gece Artvin merkezde Y.P. Konaklama Farkı ile …. 

BÖLGENİN EN İYİ YAYLALARINDA KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE ...

5 Gün-4 Gece  (YP) Samsun Gidiş - Trabzon Dönüş

SUN EXSPRESS HAVAYOLLARI İLE ...

    Tur Hareket Tarihleri: 17 Haziran • 08 Temmuz • 05, 19 Ağustos    

Tur Programı

1. Gün

SAMSUN - ORDU - GİRESUN - TRABZON

Sabah saat 05:10 da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile buluştuktan sonra 06:25 SUN EXSPRESS İzmir – Samsun uçağına binerek Samsun’a uçuyoruz.08:15 de Samsun Çarşamba Havalimanına iniş yapıyoruz.Çarşamba Havalimanından bizleri bekleyen aracımıza binerek Samsun merkeze hareket ediyoruz.Samsun merkezde uygun bir tesis de kahvaltı (ekstra) molamızın ardından SAMSUN merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan ATATÜRK HEYKELİ’ni fotoğraflıyoruz. Daha sonra MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği BANDIRMA Gemisi'nin birebir örneğini geziyoruz.Daha sonra Samsun merkezden ayrılarak Ordu’ya doğru hareket ediyoruz.Çarşamba üzerinden geçerek Terme’de bir mola vererek öğle yemeği için ULUSOY Tesislerine giriş yapıyoruz.Ardından öğle saatlerinde buradan ayrılarak Ünye Fatsa üzerinden Ordu merkeze ulaşıyoruz.Ordu merkezde dillere destan bir görüntüye sahip Ordunun simgeleşmiş tepesi olan BOZTEPE’ye (ekstra) telefirik ile çıkıyoruz.Burada Ordu ve Karadeniz manzarası eşliğinde 30 – 45 dk sürecek bir seyir molası veriyoruz.Ardından tekrar telefirik’e binerek aşağıya iniyoruz. Aracımıza binerek sahil yolu üzerinden Mavi ve Yeşil’in her tonunu görerek Giresun Adası manzarası eşliğinde Trabzon Akçaabat’a ulaşıyoruz. Burada Karadeniz’in en iyi yaylalarından birtanesi olan KAYABAŞI YAYLASI’na çıkmak için Düzköy’e hareket ediyoruz.Düzköy’e ulaştığımızda bizleri bekleyen minibüslerimize transfer oluyor ve KAYABAŞI YAYLAKENT OTEL tesisine keyifli ve eşsiz manzaralı bir yolculuk yapıyoruz.Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde.Akşam Canlı müzik eşliğinde KARADENİZ GECESİ nde misafirlerimiz ile birlikte eğleniyoruz.

2. Gün

TRABZON - UZUNGÖL - KARESTER YAYLA - LİMONSUYU YAYLA

Sabah saatlerinde erkenden uyanarak KAYABAŞI YAYLASI nda rehberimiz eşliğinde doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz.Daha sonra Otelimize tekrar dönerek kahvaltımızı yapıyoruz.Daha sonra yaylamızdan minibüslerimiz ile Düzköy’e inerek aracımıza transfer oluyoruz.Trabzon Merkez’e ulaşıyoruz ve TRABZON AYASOFYA’yı ziyeret ediyoruz.Daha sonra 2000 yıllık bir gelenek olan TRABZON TELKARİ atelyesine giriş yaparak alışveriş yapıyoruz. Daha sonra 1900’lü  yılların başında bir Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZONlular tarafından ATATÜRK’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞK'ünü ziyaret ediyoruz. Buradan ayrılarak Sürmene ye doğru hareket ediyoruz. Burada geleneksel Dünyaya nam salmış meşhur SÜRMENE Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapıyoruz. Buradan ayrılarak öğle yemeğimizi yemek için SOLAKLI Deresinin oluşturduğu SOLAKLI Vadisi boyunca ilerleyip DERNEKPAZARI ve ÇAYKARA’yıgeride bırakıp KARADENİZ'in en önemli noktalarından biri olan UZUNGÖL’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının HALDİZE Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan UZUNGÖL çevresinde yürüyüş yapıyoruz.Daha sonra burada dileyen misafirlerimiz ile KARESTER YAYLASI na minibüsler ile (ekstra ) olarak yayla turu yapmak için transfer oluyoruz Daha sonra yaylada bizleri bekleyen UZUNGÖL manzarası eşliğinde horon eğlencemiz bizleri bekliyor.Daha sonra buradan ayrılıp minibüsler ile Uzungöl’e iniş yapıyoruz. Daha sonra Konaklamak üzere minibüslere transfer olarak Uzungöl’ün yaylaları olan SULTANMURAT yaylasını geçerek LİMONSUYU yaylasına ulaşıyoruz.Konaklamamız Limonsuyu yayla tesislerinde. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizdedir.Otelimizde genellikle yöresel eğlenceler Akşam yemeğinde olmaktadır. 

3. Gün

AYDER - FIRTINA DERESİ - RAFTİNG - BATUM - ARTVİN

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından yaylamızdan erken saatlerde ayrılıp ARDEŞEN üzerinden AYDER YAYLASI’na ulaşıyoruz.Buradaki molamızın ardınadan ÇAMLIHEMŞİN’e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip ŞENYUVA TAŞ Köprüde  fotoğraf molası verip SEVDALUK dizisinin çekildiği  köy olan ŞENYUVA Köyünü geziyoruz. Ardından 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı ZİLKALE’yi  geziyoruz. FIRTINA deresi kenarındaki restorantımızda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz.

Restorant’ımızda arzu eden misafirlerimiz RAFTİNG yapma imkanı bulacaklardır. Dileyen misafirlerimiz ZİPLENE yapma imkanı bulacaklardır.

Daha sonra RİZE - ARHAVİ -HOPA üzerinden Türkiye'nin kuzey doğusunda en uç noktamız olan SARP SINIR Kapısına varıyoruz. Kapıdaki kısa süreli gümrük işlemlerinin ardından GÜRCİSTAN-Acara Bölgesine giriş yapıyoruz. BATUM’da Roma döneminden kalan ve içinde Hz. İsa'nın On İki Havari'sinden biri olan St.MATHİAS'ın mezarının da bulunduğu GONİO(Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum'dan Karadeniz'e kavuşan en derin nehirlerimizden olan Çoruh Nehri'ni görerek üzerindeki Gonio Köprüsünden geçiyoruz. Merkeze vardığımızda: Tarihi Meryem Ana Katedrali, Tarihi Orta Camii, Türk Sokağı, Batum Resim ve Güzel Sanatlar Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Batum Limanı, ilginç mimari eserleri olan Ters Ev ve Süt Şişesi şeklinde Adalet Sarayı binası ve yeni yüzüyle Avrupa Meydanı'nı geziyoruz. Batum bulvarındaki yürüyüş ve alışveriş molaları sonrası çıkış işlemlerimizin ardından HOPA üzerinden ARTVİN’ e doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün

ARTVİN - BORÇKA KARAGÖL - MENÇUNE ŞELALESİ RİZE BEZ - ÇAY FABRİKASI

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından ARTVİN den Borçka'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarla, ilçenin önemli gölü KARAGÖL'e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip KARÇAL Dağları eteklerinde bulunan Milli Park alanını geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, kafeteryada oturup çaylarını içebilirler. Dolmuşlarımızla BORÇKA'ya inip Arhavi’ye doğru hareket ediyoruz. Arhavinden Karadeniz’in eşsiz manzaralarını görmek için ARTVİN-RİZE arasındaki KAMİLET VADİSİ ni takip ederek ÇİFTE KÖPRÜLÜ RESTORAN da özel olarak (ekstra) öğle yemeğimizi alıyor ,ardından Karadeniz Bölgesinin en güzel şelalerinden birtanesi olan MENÇUNE ŞELALESİ ne hareket ediyoruz. Buradaki serbest zaman yürüyüşümüzün ardından Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Rize merkezde meşhur TEKPA RİZE BEZLERİ alış-verişi yapıyoruz.(BEZ ATELYESİ’nde).Daha sonra buradan ayrılarak Trabzon merkeze hareket ediyoruz. Trabzon’un Yomra ilçesine geldİğimiz de Çay alışverişi yapmak ve Çay tarihini öğrenmek için VATAN ÇAY FABRİKASI na giriş yapıyoruz.Buradaki molamızın ardından kalacağımız Trabzondaki otelimize yerleşiyoruz.

5. Gün

SÜMELA MANASTIRI - HAMSİKÖY - TORUL - ZİGANA - GÜMÜŞHANE KARACA MAĞRASI - TRABZON

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Trabzon’nun en önemli tarihi yapıtlarından birtanesi olan MS 385 yılında sert yamaçlarda Dik kayalara oyularak yapılan SÜMELA MANASTRI’na hareket ediyoruz. Maçka Altındere vadisi boyunca ilerleyerek Manastır’a ulaşıyoruz.Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde gezerek tekrar Manastırdan ayrılıyoruz. Daha sonra sütlacı ile meşhur Hamsiköy’e ulaşıyoruz.Burada ögle yemeğimizi ve dileyen misafirlerimiz meşhur sütlaçları tatma imkanı bulacaklardır.Hamsiköyden ayrılarak Zigana dan Gümüşhaneye doğru zorlu bir yolculuk yapıyoruz. Fotoğraf molasının  ardından  GÜMÜŞHANE’nin  TORUL  ilçesinde bizi bekleyen minübüslerle  KARACA MAĞARASI’na çıkıyoruz. Bu doğa harikasını gördükten sonra  Orta Çağda  Asya’yı Avrupa’ya bağlayan yol olarak bilinen  ZİGANA  GEÇİDİ’ni (2030m) geçerek Maçka üzerinden Trabzon’a tekrar dönüyoruz.Trabzon Havalimanına hareket ediyoruz.SUN EXSPRESS 20:10 Uçağına giriş işlemlerimizi tamamlıyor ve İzmir Adnan menderes havalimanına hareket ediyoruz.Tahmini olarak saat 22:30 sıralarında İzmir’de oluyoruz.Siz değerli misafirlerimiz ile bu güzel turumuzun ardından vedalaşarak bir başka Ayzetur organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • SUN EXSPRESS ile Samsun Gidiş Trabzon Dönüş Ekonomi Uçak Bileti
 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 4 GECE Oteller ’de ve Yayla Tesislerinde Konaklama
 • Oteller ‘de Sabah Kahvaltıları (4), Akşam Yemekleri (4)
 • Oteller ’de ve Yaylalarda Yöresel Eğlenceler
 • Ayder Yaylası, Uzungöl Yaylası
 • Gürcistan, Batum Turu
 • AYZETUR Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • AYZETUR Güvencesi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 • Zipline ve Rafting Aktiviteleri
 • Kayabaşı yaylası , Mençune şelalesi , Limonsuyu yaylası dolmuş ücreti
 • Karester yaylası ve Karagöl dolmuş ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Yurtdışı çıkış harcı (Batum turu için)
 • Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 15 ₺

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 17 Haziran • 08 Temmuz • 05, 19 Ağustos

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  17.06.20201799.00 TL2199.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 899.00 TL
  7 - 12 Yaş 1399.00 TL
  Taksitler »
  08.07.20201799.00 TL2199.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 899.00 TL
  7 - 12 Yaş 1399.00 TL
  Taksitler »
  05.08.20201799.00 TL2199.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 899.00 TL
  7 - 12 Yaş 1399.00 TL
  Taksitler »
  19.08.20201799.00 TL2199.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  3 - 6 Yaş 899.00 TL
  7 - 12 Yaş 1399.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar

  Ahmet çetinçelik
  Çanakkale gezinizde rehber Yücel bey çok güzel sakin ve huzurlu bir hafta sonu geçirdik zamanında müdahalesi ile Çanakkale’deki kalabalığa ve kargaşaya hiç kalmadık . Daha öncede Yaşar bey rehberliğinde Eskişehir Beypazarı turuna birlikte gezmiştik tüm personelden çok memnun kaldık nezdinizde kendilerine çok teşekkür ederiz . En kısa zamanda görüşmek üzere Eskişehir Ayze ile gidilir.
  27.01.2020

  Uçaklı Elegance Karadeniz Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar