Uçaklı Gap Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

2019 DİYARBAKIR DAHİL GAP TURU

5 GÜN - 4 GECE (YP)

SUN EXPRESS Hava Yolları ile..

(  ADANA Gidiş +Dönüş )

ADANA - G.ANTEP - HALFETİ - Ş.URFA - MARDİN - MİDYAT - DİYARBAKIR - ADIYAMAN - ANTAKYA 

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ

 1.TUR : 27 MART -  01 NİSAN  ( 25 KİŞİ)

2.TUR : 06 NİSAN - 10 NİSAN ( 25 KİŞİ)

3.TUR :  10 NİSAN - 14 NİSAN ( 40 KİŞİ)

4.TUR :  17 NİSAN - 21 NİSAN ( 40 KİŞİ)

5.TUR :  20 NİSAN - 24 NİSAN (40 KİŞİ)

6.TUR :  24 NİSAN - 28 NİSAN ( 40 KİŞİ)

7.TUR :  27 NİSAN - 01 MAYIS ( 40 KİŞİ)

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - ADANA – GAZİANTEP

 Siz  misafirlerimizle sabah saat 06:00’ da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUN EXPRESS Hava Yollarına ait 07:00 uçağı ile hareket ediyor ve saat 08:25’ de ADANA Havalimanına iniyoruz.Bizleri bekleyen aracımıza  yerleşip, uygun bir yerde  sabah  kahvaltımızı (ekstra) yapıyoruz., Türkiye` nin  en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ` yü panaromik olarak görüyoruz.SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle gezip, ŞAHİN BEY` in şehri GAZİANTEP` e ulaşıyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. KALE` yi  ve şehrin onemli yapılarını görüyoruz. Yöresel yemekler için Öğle yemeğimizi(ekstra)  molamızı  veriyoruz. Zeugma(Belkıs)’tan çıkarılan mozaikleri görmek için Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz.Çarşılar bölgesine gelerek, ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’ nı gezip, İMAM ÇAĞDAŞ’ ın önünde serbest zamanla birlikte baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü Melengiç Kahvelerimizi içerek, bugünkü turumuzu keyifle sonlandırıyoruz. Gaziantep MET GOLD OTEL’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: GAZİANTEP -HALFETİ – ŞANLIURFA – HARRAN

Otelimizdeki sabah kahvaltımızın ardından  güneydoğunun saklı cenneti HALFETİ’ye Birecik üzerinden gidiyoruz. Birecik Baraj suları altında kalan medeniyeti, arzu eden siz misafirlerimiz  ile göl üzerindeki tekne turumuz (ekstra) ile keşfediyoruz. Serbest zamanda vereceğimiz öğle yemeği (ekstra) molasının ardından Halfeti’ye veda ediyoruz. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gezimizle başlıyoruz.İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir.Medeniyetler beşiği HARRAN’a gidiyor ve KÜLTÜR EVİ’ni geziyoruz. Peygamberler şehri ŞANLIURFA’ya gidiyoruz. Burada HALİL-ÜR RAHMAN CAMİİ – AYN ZELİHA (BALIKLI GÖL) – RIZVANİYE CAMİİ ve Hz.İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz. Bu güzel günün sonunda Şanlıurfa merkezdeki otelimize yerleşiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimiz de. Dileyen misafirlerimiz ile lobide buluşup güneydoğu bölgesinin simgesi olan SIRA GECESİ (ekstra) gidiyoruz.


3. Gün: ŞANLIURFA- MARDİN ve MİDYAT

Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından Viranşehir – Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği birçok medeniyete ev sahipliği yapan MARDİN’e gidiyoruz. UNESCO tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Mardin’de MARDİN MÜZESİ – LATİFİYE CAMİİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – TARİHİ POSTANE – ŞEHİDİYE CAMİİ –DEYRÜLZAFERAN  MANASTIRI gezip göreceğimiz yerler arasında.Tarihi sokaklarında büyüleneceğimiz MİDYAT’a gidiyor ve MOR GABRIEL MANASTIRI’nı geziyoruz. Süryani – Müslüman ortak mahallelerinde gezip vereceğimiz serbest zamanda telkari gümüş alışverişi yaptıktan sonra merkez de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…


4. Gün: MİDYAT- DİYARBAKIR - HASANKEYF - DİCLE NEHRİ - KAHTA - NEMRUT - ADIYAMAN

Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından Dicle Nehri’nin hayat verdiği HASANKEYF’e gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından EL RIZK CAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Büyük - küçük saray ve eski köprü kalıntılarını görüp kısa bir serbest zamanın ardından Batman – Diyarbakıra doğru ilerleyerek DİYARBAKIR’a ulaşıyoruz. Diyarbakırda DİCLE nehrini görerek GAZİKÖŞKÜ( Seman Köşkü) ü ziyaret ediyoruz. 15. yy.da inşa ettirilmiş olan yapı Akkoyunlu mimarisinin tipik özelliklerini taşımaktadır.Atatürk, Çanakkale Savaşından sonra 1916 yılı Şubat ayı sonlarında 16. Kolordu Komutanı olarak Doğu, cephesinde görevlendirilmiş, 14 Mart 1916 günü Kolordu Karargahı olan Diyarbakır'a gelmiştir. Diyarbakır surlarının dışındaki Semanoğlu Köşkü kendilerine konut olarak tahsis edilmiştir. Atatürk 27 Mart 1917 tarihine kadar bu köşkte kalmıştır. DİYARBAKIR ULU CAMİİ ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi (ekstra)   yiyoruz. Adıyaman güzergahı üzerinden KAHTA’ya ulaşıp dolmuşlarla (ekstra) NEMRUT DAĞI’na doğru yola çıkıyoruz.KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ ve CENDERE KÖPRÜSÜ’nü görüp 2150 metre yükseklikte Dünyanın sekizinci harikası “krallar dağı” olarak da anılan Nemrut’ta güneşin batışının seyrediyoruz.Kahta’ya geri dönüp Adıyaman merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…


5. Gün: ADIYAMAN - ATATÜRK BARAJ GÖLETİ - ANTAKYA – ADANA

Otelimizdeki   sabah kahvaltımızın  ardından yolumuz üzerinde bulunan, ATATÜRK BARAJ GÖLETİ`ni görerek, İSLAHİYE-KIRIKHAN yolu ile ÇAN-EZAN-HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent olan ANTAKYA` ya ulaşıyoruz. ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ, Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikayelerde ORONTES (ASİ) Nehri’ ni görüp,  eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Öğle yemeğinde(ekstra) ANTAKYA MUTFAĞI’ nın muhteşem yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz. HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, HARBİYE ŞELALELERİ’ nde ruhumuzu dinlendirip, ADANA’ ya  dönüyoruz.. Akşam saatlerinde ADANA Havalimanı’ nda Check-in  işlemlerimizi yapıp SUN EKSPRESS Havayollarının 21:35 uçağıyla İZMİR’ e uçarak, saat 23:10’ da İZMİR’ ulaşıp siz Misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 Not:(( hava şartları ve  SUN EKSPRESS  Havayolları Uçak saatlerin de değişiklik yapa bilir… bizim tur saatlerimizde de  değişiklik olabilir.))


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 4 gece otelde konaklama
 • Oteldeki 4 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği
 • AYZETUR Rehberlik hizmeti                 
 • Seyahat Sigorta  Güvence Paketi        
 • Lüks araçla  ulaşım
 • Araç  içindeki ikramlar
 • Uçak biletleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Son gün  akşam yemeği
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Halfeti Gölü tekne turu
 • Nemrut dolmuş ücreti
 • Urfa Sıra Gecesi 
 •  Tüm yolculuk esnasın daki yiyecek ve içecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 27 Mart • 06, 10, 17, 20, 24, 27 Nisan

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  27.03.20191299.00 TL1550.00 TL 1299.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 1000.00 TL
  Taksitler »
  06.04.20191299.00 TL1550.00 TL 1299.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 1000.00 TL
  Taksitler »
  10.04.20191299.00 TL1550.00 TL 1299.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 1000.00 TL
  Taksitler »
  17.04.20191299.00 TL1550.00 TL 1299.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 1000.00 TL
  Taksitler »
  20.04.20191299.00 TL1550.00 TL 1299.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 1000.00 TL
  Taksitler »
  24.04.20191299.00 TL1550.00 TL 1299.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 1000.00 TL
  Taksitler »
  27.04.20191299.00 TL1550.00 TL 1299.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 1000.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Uçaklı Gap Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  * Bu programda belirtilen tüm gezi turlarında acentemiz sorumludur.

  * Turun gerçekleştirilmesi için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde, asgari 10 (on) gün önce haber vermek şartıyla, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Turun iptal edilmesi durumunda ödenen ücret, katılımcıya ödendiği biçimde iade edilecektir.

  * Katılımcılar, araca bindikleri noktada bırakılır. Ayrıca farklı noktalarda duraklama/yolcu indirme yapılmamaktadır.

  * Turlarda, hava, yol ve olağanüstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkı, acentemizde saklıdır.

  * Tur sırasında unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

  * Yerel otoriteler tarafından gezilmesine/gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar yapılmaz. Bu gezi veya turların yapılamamasından acentemiz sorumlu tutulamaz.

  * Çocuk indirimi: 6 yaşını doldurmamış çocuk katılımcılar için, 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.(Araçiçi koltuk dahildeğildir) 

  * Programdaki konaklamaların tamamı 3/4/5* otellerde yapılmaktadır.  Aynı standartlarda olmak koşuluyla otellerde değişiklik yapılabilir.

  * Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası pakedi  yapılmaktadır. Doğum tarihi ve T.C. kimlik numarası ibrazı zorunludur. Acentemiz bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.

  * Öngörülmesi mümkün olmayan sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya rehberimizin belirlediği saatlere misafirlerin uymamaları sebebiyle, tur programında belirtilmiş olmasına rağmen, yapılamayan gezilerden acentemiz sorumlu değildir.

  * Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda; programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir

  * Katılımcıların iptali söz konusu ise  sigorta / uçakbileti /  tren bileti/ gösteri bileti /kdv  kesildikten sonra  kalan mebla  iade edilir.yada başka tura devredilir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar