UMRE TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

KUTSAL TOPRAKLARI ZİYARET EDİYORUZ.

LÜKS UMRE TURU 

3 GECE MEDİNE - 7 GECE MEKKE KONAKLAMA

MERKEZLERDE YÜRÜME MESAFESİ 

AKŞAM YEMEKLERİ + SABAH KAHVALTISI + TRANSFERLER + İZMİR GİDİŞ-DÖNÜŞ DAHİL

EYLÜL ve EKİM AYLARINDA 

SADECE 2 TARİH İLE SINIRLIDIR

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - İSTANBUL - MEDİNE

* Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar Gidiş terminalinde önünde Ayzetur yetkilileri ile uçuştan 2 saat önce buluşma. Uçağımız Atatürk havalimanı aktarmalıdır.

* Pasaport,bilet ve kimlik kartlarının dağıtılmasından sonra;Medine’ye hareket için çekin işlemlerinin yapılması,bordinglerin alınması

* Polis işlemlerinden sonra uçağa binilerek, Medine’ye hareket.

* Medine havalimanında temsilcimiz tarafından karşılanarak otellere yerleşmek üzere hareket.

   Sonra topluca Ravza-ı Mutahhara ‘ya Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) ziyarete gidilecektir. Akşam yemeği Konaklama otelimizde


2. Gün: MEDİNE - CENNET-ÜL BAKİ

Sabah namazının ardından Yeşil kubbe karşısında toplanılarak Cennet-ül Baki ziyaret edilir. Cennet’ül Bâki diğer adıyla (El Baki ) mezarlığı Suudi Arabistan’ın Medine şehrindedir. Hac turları ve umre turları ile gelen Müslümanların ziyaretleriyle şenlenen, umreci ve hacılara ölümü hatırlatma, dünyadan uzaklaşma konularında rehber olan nadide mekânlardan biridir.El Baki Kabristanı’nın en önemli özelliği bu mezarlığın bizzat Hazreti Muhammed aleyhisselam tarafından seçilmiş olmasıdır. Cennet’ül Bâki,  Müslümanların kurmuş oldukları ilk mezarlıktır. Cennet’ül Bâki Mezarlığı’na ilk defnedilen zâtın; İslâm’ın Medine coğrafyasında hızla yayılmasında etkili olan ve İslâm'da ilk defa Müslümanlara cuma namazı kıldıran Es'ad b. Zürare olduğu rivayet edilirken, başka bir görüşe göre ise göre El-Bakî'ye ilk defa Osman b. Maz'un defnedilmiştir.Hac turları ve umre turları ile Medine’ye ziyarete gelen müslümanların uğrak noktalarından biri olan Cennet’ül Baki lügatlarda ise Cennet bahçesi anlamına gelmektedir. Akşam yemeği Konaklama otelimizde.


3. Gün: MEDİNE - KUBA MESCİDİ - YEDİ MESCİDLER - UHUD ŞEHİTLİĞİ

Medine gezi ve ziyaretleri yapılır.Başlıca ziyaret yerleri şunlardır. Kuba Mescidi, İlk muhacirler, Resûl-i Ekrem daha Medine’ye gelmeden Kubâ’da Amr b. Avf oğullarına ait bir hurma kurutma yerini mescid haline getirmişlerdi. Ebû Huzeyfe’nin âzatlısı Sâlim burada bir grup muhacire Kudüs’e yönelerek namaz kıldırıyordu. Resûlullah Kubâ’ya ulaşınca burayı genişleterek Kubâ Mescidi’ni bina etti (İbn Sa‘d, III, 87; IV, 311). Sâlim’in imamlık yaptığı kişiler arasında Hz. Ebû Bekir, Ömer, Ebû Seleme el-Mahzûmî, Zeyd ve Âmir b. Rebîa’nın da sayılması (Buhârî, “Aḥkâm”, 25), Hz. Peygamber ve Ebû Bekir’in burada kaldığı süre içinde veya bir süre daha onun bu göreve devam etmiş olduğunu göstermektedir. Mescid-i Benî Amr b. Avf olarak da anılan (Müsned, II, 10; İbn Şebbe, I, 41) Mescid-i Kubâ ve Yedi Mescitler, Uhud Şehitliği, Kıbleteyn Mescidi ziyaret edilecektir. Akşam yemeği Konaklama otelimizde.


4. Gün: SERBEST ZAMAN İBADET

Serbest ibadet zamanıdır. Akşam yemeği Konaklama otelimizde.


5. Gün: MEDİNE - MEKKE\'YE HAREKET

Mekke’ye gidilmek üzere hazırlık yapılır.Mekke’ye hareket edilir.Mekke temsilcimiz tarafından karşılanarak otellere yerleşilir.Bir müddet dinlenmenin ardından Umre yapmak üzere topluca Kabe’nin selamlanması ve umreye başlama. Akşam yemeği Konaklama otelimizde.


6. Gün: MEKKE - HİRA DAĞI - SEVR DAĞI - ARAFAT

: Mekke ziyaretleri yapılır.Ziyaret yerleri şunlardır.Sevr Dağı , Hira dağı , Arafat , Müzdelife , Mina ziyaretleri gerçekleşecektir.Sevr Mağaranın bulunduğu Sevr dağı Mescid-i Harâm’a güneydoğu yönünde yaklaşık 4 km. uzaklıktadır. Sevr mağarası dağın zirvesine yakın bir yerde, Mekke tarafına bakan yamacında büyük bir kayanın altında kalan boşluk şeklinde doğal ve küçük bir mağaradır. Mağaranın biri batı, diğeri doğu tarafında iki girişi bulunmaktadır. Resûl-i Ekrem’in girdiği batı yönündeki giriş dar olup zeminden biraz yüksektedir. Doğu yönündeki giriş ise insanın rahatlıkla girip çıkabileceği büyüklüktedir. Günümüzde Mekke’de yerleşim Sevr dağının kuzey eteklerine kadar ulaşmıştır. Peygamber Efendimize ilk vahyin nâzil olduğu mağara.Hirâ aslında, Mekke'nin üç mil kuzeydoğusunda bir dağın adı olup bu dağdaki bir mağarada Peygamber efendimize ilk vahyin gelmesiyle İslam tarihinde meşhur olmuştur. İlk vahyin geldiği mekân oluşu sebebiyle bu dağa "Cebelü'n-nûr (Nur Dağı)" adı da verilir.Akşam yemeği Konaklama otelimizde.


7. Gün: MEKKE - HUDEYBİYE

Otelimizdeki sabah namazı ve kahvaltımızın ardından programa ilave olarak olarak Hudeybiye umresi ve ziyareti yapılacaktır. Hudeybiye Antlaşması, 628 yılında(hicretin 6. ayı)Peygamber Efendimiz ve Ashabının umre ziyareti yapmak için Medine'den Hudeybi'ye hareket etmesi sonucu, Kureyşlilerin Müslümanları Mekke'ye almama kararı ile sağlanan ve Müslümanların aleyhine kurallar içeren bir antlaşmadır.Bu anlaşma burada yapılmıştır. Akşam yemeği Konaklama otelimizde.


8. Gün: MEKKE - CİN MESCİDİ - CENNET-UL MUALLA

Sabah namazının ardından Harem mıntıkasında bulunan,Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) doğduğu ev ,Cin Mescidi,Cennet-ul Mualla ziyaret edilir. Cin mescidi veya Mescid-i Cin, Mekke'nin mezarlığı Cennetü'l-Mu­alla'nın yakınında ve Harem-i şerif'in yaklaşık 2 km. kuzeyinde şehre hakim bir tepenin üzerinde yer alır.Erken dönemlerden itibaren Mekke'nin asayişini sağlamakla görevli gece bekçilerinin bu tepede top­lanarak nöbet değiştirmelerinin adet olması sebe­biyle Cin Mescidi Mescidü'l-Hurras adıyla da bilinir. Cin Mescidi : Hz. Peygamber değişik zaman ve mekanlarda cinlere vahiy tebliğ etmek için Kur'an okurdu. Bir gün Abdul­lah b. Mes'ud'la birlikte Hacun yakınlarında bir yere gittiklerinde toprağa bir çizgi çekerek ondan bunu aşmamasını istemiş ve çizginin ilerisinde cinlere Kur'an okumuştur. Daha sonra burada inşa edilen mescide Mescid-i Cin / Cin Mescidi adı verilmiştir. Buraya ilk mes­cidi 1700'de Mekke'ye gelen ıbrahim Ağa adlı mimar yapmıştır. Son olarak 1362'de (1943) yapılan bina 2000 yılında yıkılarak tamamen modern bir tarzda ye­nilenmiştir. Mescid-i Cin yakınındaki Cennetü'I-Mu­alla ile birlikte Mekke'de ıslamiyet'in ilk döneminden önemli hatıralar taşıyan mekanlardandır. Akşam yemeği Konaklama otelimizde.


9. Gün: VEDA TAVAFI

Veda Tavafı yapılır. Tüm Gün.


10. Gün: MEKKE - TÜRKİYE DÖNÜŞ

Türkiye’ye dönüş için Jeddah havalimanına hareket ediyoruz.Jeddah havalimanında Atatürk Havalimanına ulaşıyor ve İzmir uçağına aktarma yapıyoruz.Yolculuğumuzun ardınan Adnan Menderes Havalimanına ulaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri  Uçuşlarımız İzmir
 • Adnan Menderes Havalanı  transfer (İzmir Tüm ilçeleri dahil)
 • Mekke - Medine Otel Transferler  
 • 5*Otellerde Konaklama
 • Sabah ve Akşam Açık Büfe Yemekler 
 • Türkçe Rehberlik hizmetleri
 • Ayzetur seyahat güvencesi
 • UMRE Vİze Bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Her türlü kişisel harcama ve oda ekstraları, (minibar, telefon, odaya servis yiyecek, içecek, çamaşırhane hizmetleri vb.)
 • Programda belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki belirtilmeyen içecekler
 • Programa dahil olan geziler harici çevre gezileri ve ilave Umre Hizmeti
 • 3. kez Umre talebi extra ücrete tabiidir, talep eden kişi sayısına göre fiyatlandırılır
 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • Suudi Arabistan Pasaport İdaresi Genel Müdürlüğü (Cevazat) tarafından le yürürlüğe girdiği açıklanan, Suudi Arabistan’a girişlerde uygulanacak yeni vize harç bedelinin (2000 Sar) bir önce ki Hicri yılda umre ziyareti gerçekleştirmiş tüm misafirlere yansıtılacağı belirtilmiştir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 20 Eylül • 18 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  20.09.2019999.00 USD- 950.00 USD2 - 12 Yaş 750.00 USDTaksitler »
  18.10.2019999.00 USD- 950.00 USD2 - 12 Yaş 750.00 USDTaksitler »

  Yorumlar


  UMRE TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  NOT: Suudi Arabistan kurallarına göre 45 yaşın altında yalnız hanımlar ve 18 yaşın altındaki yalnız erkekler yanlarında birinci dereceden erkek akrabaları ile gidebilir.

  NOT: Birinci derece akraba kendisine ömür boyu nikah düşmeyen kişilerdir. Bu kişiler akrabalıklarını 2’inci Nüfus Kayıt Örneği ile ispatlamak zorundadırlar. Baba, Kayınpeder, Dede, Öz Amca, Öz Dayı, Erkek Kardeş, Erkek Yeğen vb.

  • AYZETUR Turizm ile Umreye gitmek isteyen kişiler, şirket merkezimizle veya temsilciliklerimizle irtibata geçerek; Ad, Soyad, T.C. kimlik, telefon numarası ve referansını bildirerek arzu ettiği programa katılabilir.
  • Evraklar, gidiş tarihinden en geç 15 gün önce şirket merkezine teslim edilmelidir.
  • 0-8 yaş aralığındaki çocuklar yanlarında birinci dereceden erkek akrabaları olsa bile, annesiz kesinlikle Umre vizesi alamazlar.
  • Kadınlar hiç kimse için mahrem olamazlar.
  • Sağlık problemi olup refakatçiye ihtiyaç duyan, özel durumu olan ve bakıma muhtaç olan umrecilerimizin turlarımıza refakatçileri ile katılmaları zaruridir.
  • Evraklar tam olmasına rağmen bazen teknik sebeplerden dolayı vize alımında problem olabilmektedir.
  • Kayınbirader kesinlikle mahrem olmaz.
  • Evli, dul veya boşanmış olan kadınların kimliklerindeki medeni hali, Nüfus Kayıt Örneği ve Pasaport ile uyuşmalıdır. Aksi halde uymayan evrakı yenilemeleri gerekmektedir.
  • Bazı durumlarda 3. Nüfus Kayıt Örneği de gerekebilmektedir.

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  Vize Evrakları

  • En az 1 yıl geçerli ve çipli pasaport
  • T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi
  • 2 Adet biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz, 6x4 ebatında)
  • Menenjit Aşı Kartı (İl ve İlçe Sağlık Merkezlerinde yapılmaktadır.)

  Oteller

  Ekstra Turlar