VİZESİZ UKRANYA TURU ODESSA VE LVİVLİ

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

    BÜYÜK UKRANYA TURU   

   YENİ KİMLİK İLE VİZESİZ SEYAHAT İMKANI !  

   ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !  

 7 gün - 6 gece 

           Kiev'den Odessa'ya Tren Farkı ile Sadece Ayze Tur              

  İzmir’den Aktarmasız Direkt Uçuş Konforu ile… 
  Vizesiz ve Kimlikle Geçiş İmkânı! Pasaport Yok! Vize Yok!  
  Tüm Ekstra Turlar Fiyata Dahil  
 

5 GECE OTEL ve 1 GECE TREN 
İZMİR’DEN KİEV’E DİREKT UÇUŞ İMKANI İLE..
EKSTRA TURLAR DAHİL ..
Pechersk Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeligezisi. DAHİL
Katakomb Yer altı Tünelleri Turu. DAHİL 
Tam gün Akkerman Kalesi ve Shabo ŞarapFabrikası turu DAHİL 
(Altın Nal) Olesky ve Pidhirtsi Şato Turu DAHİL

  Ukraine International Airlines Farkı ile  

ODESSA - UMAN - VİNİTSA - LVİV - KİEV

Tur Programı

1. Gün

KIEV

Aktarmasız uçuş konforu ile Büyük Ukrayna turumuz için, Andan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra, PS 700 sefer sayılı 05.00 uçuşu ile Kiev ‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 07.30 gibi varıyoruz ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Araçtaki yerimizi aldıktan sonra başkent Kiev ‘deki tur için yola çıkıyoruz. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü Kiy’den almıştır. Kiev’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, Dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip Kiev’e ardından panoramik şehir turu.Turumuz sırasında; Kiev'in kurucularının heykelİ önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında tarihi Podil bölgesini gördükten sonra Mihailovski Meydanı'na hareket ediyoruz ve Mihayloiski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, Kiev hediyelik eşyaları ve el sanatları ürünlerini görebileceğiniz Andrevski yokuşuna geçiyoruz.Kısa bir alışveriş molasından sonra Ayasofya meydanı, AltınKapı, Merkez Opera ve Bale Binasını görerek turumuzu bitiriyoruz.
Otele varış ve check-in.

 

2. Gün

KIEV-ODESSA

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından tam gün Pechersk Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli gezisiXI.yy’ınortalarında kurulan manastır ,27 hektarlık alan ıile SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Üst ve alt kısım olmak üzere iki bölümlü bu manastırda 12’si yerin üzerinde taş yapı  şeklinde 6 tanesi iseyerin altındaki mağaralarda olmak üzere toplam 18 adet kilise bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış ve kutsal olarak kabul edilen azizlerin mezarlığı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mert ebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde başka bir eşi olmayan MIKRO MİNYATÜR MÜZESİ bulunmaktadır.

2.Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan yapı açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2.Dunya Savaşında kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir.

Turumuzun devamında Kiev Metrosu&Alışveriş Turu&TekneTuru.

Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinin deki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Ardından Rusya ile Ukrayna topraklarının bir kısmını sulayan eşsiz  bir güzelliğe sahip olan Dinyeper nehrinde yapacağımız tekne turunun ardından tren istasyonuna transfer ve Kiev-Odessa tren seyahati.

Kiev çıkış: 21:15. Odessa varış: 05:59, yataklı ve pulman tren. Süre: 8 saat, 44 dk

 

3. Gün

ODESSA

Odessa’ya varışınızın ardından otelde sabah kahvaltısı. (Otele check-in: 14:00)

Otelde sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu. Odessa şehir turunda sırasıyla Tarihi Filarmoni Binasını, Deribasovs kaya Caddesi’ni, görkemli Transfigürasyon Katedrali’ni, 2.Katerina ve Odessa’nın en ünlü valisi Duke heykellerini, görüyoruz. Primorski Bulvarı boyunca yürüyerek aşk köprüsünü geçip Potemkin Merdivenleri’nde mola vererek, Odessa Limanı manzarasına yüksekten bakıyoruz. Turumuzun devamında Odessa halkının gönlünü fethetmiş ünlü şair ve yazar Puşkin’in heykeli ve Etnografya Müzesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Odessa’lıların yazlık eğlence bölgesi olan ve günümüzde şehrin gece hayatının kalbi olan Arkadia’ya geçiyoruz. Zafer anıtı ve Shevchenko Parkı’da görülecek yerler arasında. Öğle yemeği molasının ardından Katakomb Yer altı Tünelleri Turu1830’lu  yıllarda şehrin yeni bina inşaatlarında kullanılma küzere ihtiyaç duyulan betonun çıkartılması amacıyla kazılan toprak parçalarının bıraktığı boşlukların birleştirilmesi ile oluşmuştur. Günümüzde kimi kaynaklara göre 2500 km’yi bulan bu tüneller 2. Dünya savaşı sırasında Odessa’yı kuşatan Romanya ve Alman ordularına karşı mücadele veren partizanlar tarafından sığınak olarak kullanılmıştır.Turumuzun devamında otele transfer, check-in ve geceleme Odessa’da otelimizde.

4. Gün

ODESSA-UMAN-VİNNİTSA

Sabah kahvaltısının ardından oda anahtarlarımızın teslimi ve Tam gün Akkerman Kalesi ve Shabo Şarap Fabrikası turu. 13. ve 15.Yüzyıllar arasında Bizanslılar tarafından inşa ettirilmiş olan kaleler Unesco dünya mirası listesindedir. 1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kaleleri toplam çevre uzunluğu 2 km. Olan surları ve günümüzde 26 tanesi ayakta kalmış olan gözetleme kuleleriile muhteşem bir eserdir.Ukrayna’nın Vinnitsa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Uman şehrine giriyoruz. Uman Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ın kabrine ev sahipliği yapıyor. Nazi Almanya’sının zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir. Uman gezimizin ardından akşama doğru Vinnitsa’ya varıyoruz. Panoramik şehir turunun ardından otelimize geç saatlerde transfer. Geceleme otelimizde.(Bu günümüzde otelimize geç saatlerde gireceğimizi bilmenizi isteriz.)

5. Gün

VİNNİTSA – TERNAPOL - LVIV

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Lviv’e doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde Ternopol şehrini göreceğiz. Öğleden sonra Lviv’e varıyoruz Lviv Şehir turumuz başlıyor. Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı, Antik kentin kalbi Rynok Meydanın da dört köşe olan çeşmeler ve TownHall’da 65 metre yükseklikte Liviv’in hoş manzarasının da görülebileceği ve 150 yıldır bulunan saat kulesi, Latin Gotik Katedral Barok Katedraller Bernardines, Cizvitler ve Dominicans, ünlü Golden Rose Sinagogu, muhteşem şehir surları görülecek yerler arasındadır. Turumuz esnasında kahve mahsenleri, çikolata fabrikası ve Arsenal silah müzesi girişleri yapılacaktır. Geceleme Lviv’deki otelimizde.

6. Gün

LVIV (tüm gün )

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından oda anahtarlarının teslimi ve tam gün (AltınNal) Olesky ve Pidhirtsi Şato Turu. Lviv’inyaklaşık 70 Kilometre dışında bulunan ve orijinal halleri XVIII ve XIX yy’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yapıyoruz. Buturda Viyana kuşatmasın da haçlı ordularının komutanlığın ıyapan Jan Sobiesky’nin doğduğu evi görüp tarihe tanıklık edeceksiniz.  Tur sonrası akşam saatlerinde otelimize erken giriş ve Akşam gece hayatının doyumsuz olduğu  sokaklarda serbest zamanda dolaşma imkanı bulacaksınız

7. Gün

LVIV – LUTKS – RİVNE -KIEV

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından anahtarların teslimi,ardından Lutsk’a hareket ediyoruz. Modern mimarisi ile bilinen Polonya, Litvanya ve Rus eserlerinin çok bulunduğu Lutsk şehrine ulaşıyoruz. Lubart Kalesi , Teslis Katedrali , Heykel evi panoramik turumuzda görülecek yerlerden bazılarıdır. Lutsk gezisi ve serbest zaman sonrası, Ülke’nin en popüler noktalarından biri olan tek yönlü tren hattı üzerinde bulunan Aşk Tüneli ile bilinen Klevan’a varıyoruz. Tünelde verilecek fotoğraf molası sonrası Rivne’ye ulaşıyoruz. Rivne’de panoramik görülüp Başkent Kiev’e hareket ediyoruz. Kievde serbest zamanda dolaşma imkanı uçuş saatimiz yaklaştığında Havalimanına transfer olarak PS699 sefer sayılı yerel saat 20.40 uçuşumuz ile İZMİR ‘e direkt uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz ve İzmir yerel saati 23.00 iniyoruz ve Kiev-İzmir uçuşu ve turumuzun sonu.

OTELLER

KIEV 4* UKRAINE HOTEL vb.
ODESSA4* ALEXANDROVSKY HOTEL vb.
LVIV 4* DNISTER HOTEL vb.

KIEV 3* RAZI HOTEL vb
LVIV 3* SONATA HOTEL vb
ODESSA 3* RAZI MARENERO HOTEL vb

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ukranie International İle İzmir ‘Den Aktarmasız Direkt Gidiş Ve Dönüş (Kiev),
 • Ukranie Kiev-Odessa Tren Ücreti
 • Yerel Ulaşım Hizmetleri,
 • Yerel Ayzetur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
 • 3* Ve 4* Otellerde 1 Gece Kiev, 1 Gece Tren, 1 Gece Vinnitsa, 2 Gece Lviv Olmak Üzere Toplam 6 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama,
 • Kiev, Odessa, Uman, Vinnitsa, Lviv, Ternopol, Lutsk, Klevan, Rivne Şehir Turları,
 • Katakomblar Turu, Arcadia Turu, Şatolar Turu,
 • Eczacılık Müzesi Ve Çikolata Fabrikası Turu,
 • Ünlü Ermeni Klisesi Ve Arsenal Turu,
 • Klevan Aşk Tüneli Turu,
 • Bazı Şehirlerde Alınan Mecburi Yerel Rehberlik Hizmetleri,
 • Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri,
 • Şehir Vergileri, Gümrük Vergileri,
 • Zorunlu Mesleki Zorunluluk Seyahat Sigortası (+65 Yaş üzeri 10 € ilave alınmaktadır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış Harcı (50 tl)
 • Öğle ve Akşam yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 15 Temmuz • 15 Ağustos • 15 Eylül

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  15.08.2020549.00699.00 549.000 - 2 Yaş 100.00
  3 - 12 Yaş 499.00
  Taksitler »
  15.09.2020549.00699.00 549.000 - 2 Yaş 100.00
  3 - 12 Yaş 499.00
  Taksitler »

  Yorumlar


  VİZESİZ UKRANYA TURU ODESSA VE LVİVLİ Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Doğrulama Kodu:
  Sayıyı yazın:

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Oteller

  Ekstra Turlar